نخ داخل کابل شبکه

نخ داخل کابل شبکه

نخ داخل کابل شبکه به جلوگیری از دسترسی و اتلاف آب و رطوبت در سراسر کابل کمک می کند، در واقع آب محتمل ترین علت خرابی زودرس کابل و تجهیزات الکتریکی است، دو راه متداول وجود دارد که آب و رطوبت به کابل راه پیدا می کند و شما با دانست آن ها بهتر است از نخ داخل کابل شبکه استفاده کنید.

Untivbvbtled

ورودی شعاعی

هنگامی که یک وضعیت ورود شعاعی رخ می دهد، رطوبت با نفوذ از لایه های محافظ یا از طریق تضعیف یا سوراخ در غلاف محافظ وارد کابل می شود. هنگامی که آب وارد این مسیر می شود، به صورت طولی از کابل عبور می کند.

ورود طولی

هنگامی که دربندی به طور ناکارآمد انجام می شود یا اتصالات ضعیف ساخته می شوند، آب می تواند وارد کابل شود، مثلاً در محفظه های اتصالات زیرزمینی، و اگر چاله های اتصال سیل شوند.

مسدود کردن آب

دو نوع کاربرد متداول واتر بلوک کننده برای سیم و کابل وجود دارد که شامل واتر بلوک خشک و واتر بلوک ژل می شود. در کابل پر شده با ژل، هر فضایی در لوله که اشغال نشده باشد با ژل نفوذ ناپذیر پر می شود.

استفاده از این نوع مواد مسدود کننده آب می تواند مشکلات زیادی را برای نصاب ها از نظر زمان، هزینه و آشفتگی ایجاد شده توسط محصول ایجاد کند.

تمیز کردن ژل از الیاف و نخ داخل کابل شبکه می تواند فرآیند نصب را کند کند و باعث ایجاد آشفتگی قابل توجهی برای تکنسین های ماشین آلات، اتصال یا پایان دادن به این نوع کابل شود.

مزایای نخ داخل شبکه

استفاده از نخ داخل کابل شبکه مزایای زیادی دارد که امروزه به طور گسترده شناخته شده است. علاوه بر عدم وجود گریس چسبنده، نخ باعث کاهش عمده زمان لازم برای آماده سازی کابل برای اتصال، کاهش وزن کابل، کاهش خطر از دست دادن چسبندگی خوب بین نخ های تقویت کننده خارجی و غلاف می شود.

نخ آرامید یک الیاف فوق العاده با کارایی بالا است که دارای استحکام پنج برابر فولاد و همچنین خاصیت ضد حریق است.

نخ آرامید برای ضد گلوله، شیلنگ خودرو، تسمه و تقویت لاستیک، تقویت کابل نوری و طناب، مهندسی عمران و ساخت و ساز و تقویت مواد کامپوزیت استفاده می شود.

نخ داخل کابل شبکه

کاربرد نخ های داخل کابل شبکه

نخ داخل کابل شبکه روش نوآورانه ای را برای ساخت یا نصب سیم و کابل طراحی، توسعه، تولید و ارائه می کند. ما سیم‌ها و کابل‌ها، اعضای استحکام را طوری طراحی می‌کنیم که نیازهای شما را برای مقاومت در برابر سایش، سرعت پردازش، بازده، گیج و محدودیت‌های وزن برآورده کند یا حتی از آن فراتر رود.

استحکام و مدول مشخصه های مهمی هستند که باید درک شوند زیرا به نخ صنعتی مربوط می شوند، به ویژه برای کاربردها در صنعت سیم و کابل. آن­ها با یکدیگر تفاوت دارند زیرا استحکام نسبت استحکام کششی به اندازه نخ است،

نخ داخل کابل شبکه آرامید در کابل هوایی و در کاربردهای سیم و کابل، لزوماً نیازی به مواد با مدول بالا برای ریپکوردهای کلاسور ندارید، با این حال، نخ آرامید با مدول بالا اغلب بهترین انتخاب برای استفاده برای کابل داخل شبکه است.

هنگامی که یک سیم یا کابل تحت چندین تنش محیطی مختلف قرار می گیرد، نیرو باید توسط نخ عضو استحکام جذب شود، نه این­که فیبرهای نوری یا هادی ها در معرض خطر آسیب دیدن قرار گیرند.

نخ تقویت کننده مدول بالا همچنین می تواند قطر و وزن کابل را به حداقل برساند و در عین حال مقاومت در برابر تغییر شکل را افزایش دهد. یکی از رایج ترین الیاف آرامید Kevlar است.

با این حال، گزینه های بسیاری وجود دارد که ترکیبی عالی از ویژگی های مدول بالا، چگالی کم و مقاومت الکتریکی بالا را نشان می دهند.

جذب آب توسط نخ داخل کابل شبکه

آب و رطوبت به عنوان مسدود کننده آب در نظر گرفته می شود، این ویژگی همچنین به عنوان متورم کننده آب یا جاذب آب نیز شناخته می شود. همچنین درمان‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان روی نخ به کار برد تا ویژگی‌های مسدودکننده آب آن را افزایش دهد.

مهم­ترین عملکرد این است که نخ آب را به گونه ای جذب یا مسدود می کند که مانع از آسیب رساندن آب به محصول شما شود.

آب شایع ترین علت خرابی زودرس کابل و تجهیزات الکتریکی است، انجام تست جذب آب بر روی نخ های صنعتی، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد

تا بهترین انتخاب را در رابطه با نوع نخ و کاربردهای محافظ مورد استفاده برای محصول خود داشته باشید. آب و رطوبت به دو روش رایج وارد کابل ها می شوند:

نفوذ رادیکال

این اتفاق زمانی رخ می دهد که رطوبت از طریق خیساندن لایه های محافظ یا از طریق تضعیف یا سوراخ در غلاف محافظ وارد کابل می شود.

هنگامی که آب وارد کابل می شود، به صورت طولی از کابل عبور می کند. ورود طولی هنگامی که دربندی ضعیف انجام شود یا اتصالات اشتباه انجام شود، آب می تواند وارد کابل شود.

آزمایش قدرت جذب یک ماده و استفاده از نخ داخل کابل شبکه می تواند از آسیب جلوگیری کند و در دراز مدت در هزینه شما صرفه جویی کند، یادگیری ارزیابی ویژگی های جذب آب به شما این امکان را می دهد که بهترین ماده را برای نیازهای منحصر به فرد محصول خود انتخاب کنید.

نتیجه

به طور کلی، کابل شبکه نوعی سیم‌کشی کابلی است که در ارتباطات راه دور استفاده می‌شود و داده‌ها را از رایانه‌های فردی به یک شبکه بزرگ‌تر رله می‌کند.

گاهی اوقات این کابل ها خارجی هستند و می توان از آن­ها برای انجام کارهایی مانند؛ وصل کردن رایانه به مودم های اینترنتی یا پورت های زمینی استفاده کرد.

آن­ها همچنین می توانند بخشی از یک زیرساخت بزرگتر باشند، و در این موارد اغلب به همراه چیزهایی مانند کار الکتریکی در دیوارها ساخته می شوند تا دسترسی آماده به اینترنت و خدمات تلویزیون کابلی را فراهم کنند.

وقتی صحبت از مشخصات فنی به میان می‌آید، انواع مختلفی از نخ داخل کابل شبکه وجود دارد که از برخی مشکلات برای کابل جلوگیری می کند، اما رایج‌ترین کابل ها جفت تابیده، کواکسیال، اترنت است.

برای دریافت مشاوره میتوانید با کارشناسان کارن شبکه در اینستاگرام و سایت در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *