هدروم کابل شبکه

هدروم کابل شبکه

آیا تا به حال هدروم کابل شبکه به گوشتان خورده است ؟ به احتمال زیاد اگر شما فردی معمولی هستید این اصطلاح را نشنیده اید و بیشتر افرادی که در امور مخابرات مشغول به فعالیت هستند باید هدروم کابل شبکه را بشناسند ،

در واقع این کلمه یک اصطلاح می باشد که در امور مخابرات از آن  به عنوان تعیین کننده درجه کیفیت کابل استفاده می‌ کنند اگر شما با این اصطلاح سروکار دارید و یا می خواهید اطلاعاتی از آن  و نیز انواع کابل شبکه  و رنگ بندی های آن به دست بیاورید می توانید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

هدروم کابل شبکهکابل شبکه چیست ؟

به طور واضح اگر برایتان بخواهیم کابل شبکه را تصویر سازی‌ کنیم باید بگوییم در ذهنتان سیم های را مجسم کنید که از مس و یا شیشه ساخته شده اند که آنها در انتقال و اتصال داده و اطلاعاتی که بین کامپیوتر ها می باشد و شبکه استورج کاربرد دارند .

کابل های شبکه مسی : برای انتقال سیگنال در این کابل ها از جریان الکتریکی و ولتاژ استفاده میشود و از این نوع کابل در سیم‌کشی های کوتاه مانند کابل های پیج و یا اتصال اینتر کانکت ، داخل داکت و کامپیوتر ها و نیز وال پلیت ها استفاده میشود

که خود این کابل های مسی به دو دسته تقسیم میشوند که یکی کابل زوج به هم تابیده  است که خود این نوع به دو دسته نیز تقسیم میشود که در ادامه به توضیح بیشتر آن‌خواهیم پرداخت و دیگری کابل کواکسیال می باشد که از آن بیشتر برای صنعت استفاده میکنند.

کابل های شبکه دارای انواع متفاوتی هستند که هر کدام کاربردهای منحصر به فردی دارند، شما میتوانید با بررسی ویژگی هریک و کاربرد آن اطلاعات خوبی در این زمینه به دست بیاورید

در ادامه مطلب قصد داریم انواع کابل شبکه را به همراه ویژگی آنها برایتان توضیح دهیم پس ما را تا پایان مقاله همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری در این موضوع و هدروم کابل شبکه به دست بیاورید.

انواع کابل شبکه:

یکی از انواع کابل شبکه که جز رایج ترین های آن میباشد کابل زوج به هم تابیده است، این کابل   متشکل از چهار سیم رنگی زوج می باشد که رنگ های اصلی آنها سبز، آبی ،قهوه ای و نارنجی می باشد

که هرکدام با یک سیم سفید به هم تابیده شده اند، قطر سیم های این کابل معمولا بین 0.4 تا 0.8 میلیمتر است که در دو نوع روکش دار و بدون روکش موجود می باشد.

یکی دیگر از انواع کابل شبکه، کابل کواکسیان می باشد که دارای یک لایه مرکزی با هادی الکتریکی است در واقع  لایه مرکزی  یک سیم‌نازک می باشد که به حالت ساده یا تابیده  در جای خود قرار دارد ،

در دور این سیم مسی یک عایق نیز قرار داده شده است ، این نوع کابل خود به چند مدل دیگر مثل مدل نازک، ضخیم تقسیم میشود که هرکدام با هم تفاوت هایی دارند

و از این نوع کابل در مسافت های طولانی و زیاد استفاده میشود و از کاربرد های دیگر آن میتوان به منتقل کردن گیرنده از گیرنده های تلویزیونی به گیرنده های تلویزیون و از دکل های رادیویی به گیرنده رادیو و…. اشاره کرد.

یکی دیگر از انواع کابل شبکه نوع بی سیم آن است که از نظر اعتماد در تجهیزات این نوع کابل مورد اطمینان تر هستند اما قطعی در این نوع کابل نسبت به نوع باسیم بیشتر است ولی در عوض راه اندازی این نوع کابل راحت تر می باشد، خود این کابل انواع متفاوتی نیز دارد.

کابل شبکه انواع دیگری مثل : کابل شبکه صنعتی ، کابل شبکه ضد نویز، کابل شبکه به usb ،کابل شبکه جمع شو، کابل شبکه پچ کورد و …. دارد.برای اطلاعات بیشتر از هدروم کابل شبکه همراه ما باشید.

همچنین بخوانید درباره: رنگ بندی کابل شبکه

مطالبی در مورد رنگ کابل شبکه:

در مورد رنگ کابل های شبکه می توان گفت که هر رنگ نشان دهنده تولید کننده کابل و cat آن کابل باشد  به عنوان مثال legrand کابل های cat6 خود را در رنگ آبی و cat7 خود را در رنگ زرد تولید میکند و یا برندرکس کابل های cat5   خود را در رنگ طوسی و کابل های cat6 خود را در رنگ بنفش تولید کرده است .

به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم کابل های utp از چهار رنگ اصلی سبز، آبی ، قرمز و قهوه ای تشکیل شده اند که رنگ‌های سبز و نارنجی برای شبکه های اترنت با سرعت 10 و 100 مگابایت در ثانیه و اگر گیگابابیت اترنت باشد از رنگ قهوه ای و آبی نیز استفاده می شود.

برای فضاهای باز که آفتاب و باران و حتی جویده شدن توسط حیوانات وجود دارد ، شرکت های کابل های OUTDOOR از رنگ مشکی استفاده میکنند تا کابل پایداری بیشتری داشته باشد،

بحث رنگ های کابل ها بسیار گسترده است که باید دقیق تر مورد بررسی قرار بگیرد. در مورد هدروم شبکه هم باید بگوییم که به عملکرد سیستم کابل کشی گفته میشود و واحد آن دسی بل می باشد.

هدروم کابل شبکهسخن پایانی:

برای توضیح تکمیلی هدروم کابل شبکه باید بگوییم که برای توصیف عملکرد سیستم کابل کشی استفاده میشود و برای اطمینان از عملکرد مناسب کابل کشی شبکه تست های متفاوتی من جمله تست فلوک مورد استفاده قرار می‌ گیرد

که از این تست میتوان برای محاسبه دقیق طول کابل و اتصالات موجود و نیز بررسی مشکلات استفاده کردو شما نیز میتوانید برای اطلاع از خلوصی که در مس استفاده شده است از این تست نیز استفاده کنید.

در بخش رنگ های کابل های شبکه اطلاعاتی موجود هستند که برای شناخت دقیق باید خیلی جزئی مورد بررسی قرار بگیرند. در  آخر در مورد هدروم کابل شبکه باید بگوییم که کاربرد آن نشان دادن تفاوتی است که بین استاندارد آزمون انتخاب شده و اندازه گیری انجام شده می باشد.

شما میتوانید برای شناخت بیشتر کابل های شبکه و هدروم نیز مقالات دیگری را پیدا کرده و مورد مطالعه قرار دهید چون انواع کابل شبکه در اینجا به صورت مختصر بیان شده است.

امیدواریم مطالب فوق که در مورد هدروم کابل شبکه، انواع کابل شبکه و رنگ بندی های آن بوده است برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *