فایروال

نمایش دادن همه 6 نتیجه

فایروال چیست ؟

فایروال راه حل سخت افزاری یا نرم افزاری است که هدف اصلی آن بازرسی ترافیک ورودی و اجازه یا مسدود کردن بسته‌های داده با توجه به تنظیمات از پیش تعیین شده است. تمام داده‌هایی که در شبکه‌ حرکت می‌کنند به صورت بسته‌های داده‌ای هستند که حاوی اطلاعات هدر هستند و منبع، نوع و مقصد بسته نشان می‌دهند. فایروال اطلاعات هدر را بررسی می کند تا فقط ترافیک قانونی را وارد کند.

انواع فایروال

فایروال سخت افزاری

فایروال سخت افزاری دستگاه فیزیکی برای برقراری امنیت شبکه است که وظایف نظارت و فیلترینگ ترافیک ورودی و خروجی شبکه را برعهده دارد. این دستگاه اولین خط دفاعی درشبکه کامپیوتری در بربر حملات خارج از شبکه به شمار می‌رود. فایروال بین رایانه شما و اینترنت (یا سایر اتصالات شبکه) قرار می‌گیرد و ترافیک شبکه را از لحاظ امنیت، نفوذ، مدیریت QoS/ پهنای باند، بازرسی آنتی ویروس و یکپارچه سازی بررسی می‌کند.

برخی از روترهای کوچک و روترهای اداری و روترهایی که ارائه دهنده خدمات اینترنت ارائه می‌دهند، ویژگی فایروال را نیز دارند.

فایروال نرم افزاری

اکثر سیستم عامل‌ها دارای فایروال داخلی هستند که برای محافظت بیشتر از دستگاهی که در شبکه قرار می‌گیرد، تعبیه شده‌اند، حتی اگر فایروال خارجی وجود داشته باشد باز هم وجود فایروال نرم افزاری نیاز است.

مزیت فایروال‌های نرم‌افزاری توانایی آن‌ها در کنترل رفتار شبکه خاص دربرنامه‌های کاربردی منفرد در یک سیستم است.

چرا به فایروال سخت افزاری نیاز دارید؟

فایروال سخت افزاری علاوه بر این که برای محافظت از شبکه و کنترل ترافیک ورودی و خروجی به کار برده می‌شود، امکان کنترل و نحوه استفاده از شبکه را نیز به مدیران شبکه می‌دهد.

علاوه بر این، یک فایروال سخت افزاری از سایر دستگاه‌های شبکه مانند اسکنرهایی که فایروال یکپارچه ندارند محافظت می‌کند.

خرید فایروال سخت افزاری شبکه سیسکو سری ASA

بازار فایروال آن قدر گسترده است که دست شما را باز گذاشته که فایروال را بر اساس نیاز و بودجه خود انتخاب کنید. یک نمونه از محبوب‌ترین فایروال‌های شبکه، فایروال سیسکو است که از سرعت و عملکرد خوبی برخوردار است.  در ادامه مروری بر فایروال سیسکو سری ASA خواهیم داشت.

سیسکو در تولید فایروال یک برند پیشرو  به شمار میآید . این برند اولین فایروال Next-Generaion متمرکز بر تهدید ( threat-focused) را ارائه کرد.

به طور خلاصه، Cisco ASA یک دستگاه امنیتی است که قابلیت‌های فایروال، مقابله با ویروس، جلوگیری از نفوذ و شبکه خصوصی مجازی (VPN) را ترکیب می کند. این سیستم دفاعی با ایجاد اقدامات پیشگیرانه ازتهدید، باعث می‌شود  قبل از این که حملات درشبکه منتشر شوند، متوقف شوند.

ASA از این جهت ارزشمند است که می‌تواند به عنوان یک راه حل امنیتی برای شبکه‌های کوچک و بزرگ استفاده باشد. سیسکو فایروال‌های سری ASA خود را در مدل‌های مختلف ارائه می‌دهد به عنوان مثال ASA 5500-X حفاظت پیشرفته درمقابل بدافزار را نیز فراهم می‌کند.