لوله فلکسی

توضیحات

لوله فلکسی چیست ؟

لوله فلکسی یا لوله فلکسیبل، یک لوله خرطومی فلزی است با سطح مقطع دایره‌ای شکل که برای محافظت از کابل‌های شبکه و الکتریکی در برابر شرایط فیزیکی و آب و هوایی به کار برده می‌شود. این لوله خرطومی فلکسی انعطاف‌پذیری بالایی دارد (فلکسی به معنای انعطاف‌پذیر است) و  از تنگناها به راحتی عبور می‌کند.

این لوله له نام های گوناگونی چون لوله فنری فلزی، لوله خرطومی فلکسیبل، لوله خرطومی فلکسی، فلکسی لوله و لوله فلکسی برق نیز شناخته می‌شود

بنابراین لوله فلاکسی دو ویژگی منحصر به فرد دارند.

  • اولین و مهم‌ترین ویژگی لوله‌های فلکسی انعطاف‌پذیر بودن آنهاست به طوریکه در مواردی که نیاز باشد سیم‌ها و کابل‌ها از زوایای خاص و پیچ وخم‌های عبور کنند، نیازی به اتصالات برای نصب و هدایت کابل‌ها نباشد. لوله فلكسي امکان خم شدن در  فضاهای کوچک،تنگ و نامناسب را به ویژه برای اتصالات فراهم می‌کند.
  • دومین ویژگی لوله فلکسی مقاومت آن در برابر ضربه، خوردگی، ساییدگی، نورآفتاب، رطوبت و سایر شرایطی است که ممکن است به کابل‌ها و سیم‌ها آسیب برساند.  لوله فلکسی کابل برق را از صدمات محیطی ایمن نگه می‌دارد.

سایز لوله فلکسی برق

 انواع سایز لوله فلکسی برای کاربردهای مختلف ساخته می‌شود. که پرتقاضاترین سایزهای آن عبارت است از   ۳۰،۱۱.۱۳،۲۱، ۲۵.۲۹، ۳۶.۴۲ و ۴۸ ،البته ممکن است سایز لوله فلکسی برق به صورت زیر نیز بیان شود: لوله خرطومی سایز ۳۰ و لوله فلکسیبل 16.

انواع لوله فلکسی برق (Felaxi)

انواع لوله فلکسی برای کاربردهای مختلف طراحی شده است که هر کدام برای شرایط مختلف بهینه شده‌اند. این تنوع در اندازه و ابعاد و برند و جنس روکش‌ها تعریف می‌شود. مهم‌ترین نکته‌ای که در خرید لوله فلکسی باید در نظر بگیرید این است که آیا این لوله می‌تواند نیازمندی‌های من را برآورده کند؟ در ادامه در مورد انواع لوله فلکسی بیشتر توضیح می‌دهیم.

لوله فلکسی برق روکش دار:

این نوع لوله Felaxi دارای روکش PVC است. پی وی سی ماده‌ای است که در برابر نور خوشید و رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد، بنابراین این لوله عمدتا برای محافظت سیم و کابل شبکه در محیط‌های مرطوب یا محیط‌های باز است. کاربرد اصلی لوله فلکسی برق روکش دار درنصب دوربین‌های مداربسته است.

لوله خرطومی فلزی بدون روکش:

این نوع لوله  فاقد روکش پلاستیکی PVC است. این نوع لوله فلکسی مقاومت کمتری  در برابر رطوبت از خود نشان می‌دهد و برای کاربردهای داخل ساختمان مناسب است.

لوله فلکسی فلزی:

لوله فلکسی فلزی از ساده‌ترین و پرکاربردترین انواع فلکسیبل است. این نوع لوله از چند مارپیچ به‌هم پیوسته فلز ساخته شده است که در جدول اختصار جهانی با نام اف ام سی شناخته می‌شود.

در صورتیکه نیاز باشد که از کابل‌ها در برابر فشارهای فیزیکی محافظت کرد بهترین گزینه استفاده از لوله‌های فلکسی فلزی است.

یکی از ویژگی‌های لوله‌های فلکسی محافظت از کابل‌ها و سیم‌ها است از لوله خرطومی فلزی بیشتر در اماکن تجاری، دوربین‌های مداربسته به عنوان روپوش سیم‌های برق و کابل استفاده می‌شود.

لوله فلکسی تابلویی یا لوله فلکسی پلاستیکی

لوله فلکسی پلاستیکی بیشتر در تابلو برق کابرد دارد و برای محافظت از سیم‌ها در گرمای شدید و بالای 80 درجه و سرمای پایین تر از 10 درجه به کار برده می‌شود. این لوله در برابر اشعه ماورا خورشید مقاومت ندارد و بهتر است برای کاربردهای درون ساختمان استفاده شود.

قیمت لوله فلکسی

فاکتورهای زیادی  در قیمت لوله فلکسی دخیل هستند به خصوص در بازار امروز که برندهای مختلفی وارد آن شده‌اند و با ایجاد ویژگی جدید سعی در رقابت دارند. مثلا اگر قیمت لوله فلکسی ۲۱ در چند برند را  مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که برند در تفاوت قیمت اثرگذار است.  توجه داشته باشید که خرید لوله فلکسیبل قیمت بالا همیشه به معنی خرید بهتر نیست.

دو عامل موثر در قیمت لوله فلکسیبل عبارت است از سایز فلکسی و  نوع فلکسی. 

 کافی است  قیمت لوله فلکسی 36 ، قیمت فلکسی 21 و قیمت لوله فلکسی 13 را با هم مقایسه کنید تا متوجه شوید قیمت لوله خرطومی فلزی تا چه حد تحت تاثیر اندازه آن است.

شما در خرید لوله فلکسی، قبل از این که به قیمت لوله خرطومی توجه کنید، نیازمندی‌های خود را در نظر بگیرید. فلکسی قیمت بالا و  فلکسی قیمت پایین لزوما لوله فلکسی برق مناسبی نیستند. سعی کنید نیازمندی‌های خود را با موجودی بازار مطابقت دهید.

سایز لوله فلکسی برق قیمت آن تاثیر می‌گذارد. فروش فلکسیبل متری است و اندازه سطح مقطع ان در  قیمت لوله فلکسی متری تاثیر می‌گذراد.  

خرید لوله فلکسی

برای خرید ارزان بهتر است از نمایندگی‌های فروش لوله فلکسی یا فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنید با این کار علاوه بر این که واسطه‌ها ار حذف می‌کنید،برای خرید فلکسی اصل هزینه منطقی پرداخت کرده‌اید.

فروشگاه اینترنتی کارن – عرضه کننده انواع لوله فلکسی باکیفیت، آماده ارائه خدمت به شما هم‌وطنان عزیز در سراسر ایران مباشد. شما می‌توانید به راحتی برای خرید محصول اصل از این فروشگاه لوله فلکسی اقدام کرده و سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید.

هدف این مجموعه ارائه خدمات پیش، در حین و بعد از فروش است.

صفحه اصلیتماسارتباط با ما