رک ایستاده

توضیحات

رک ایستاده چیست؟

رک ایستاده فضای شبکه را بهینه می‌کند و این امکان را به شما میدهد که از فضای کف بهترین استفاده را داشته باشید. با استفاده از رک ایستاده شما می‌توانید مولفه‌های سخت افزاری شبکه از سوئیچ و سرور گرفته تا روتر را درون یک مولفه مستطیل شکل به نام رک ایستاه در کنارهم داشته باشید.

لزوم استفاده از رک ایستاده

اگر از رک استفاده نکنید باز شبکه به کار خود ادامه میدهد ولی استفاده از آن مزایایی دارد که کارکرد شبکه را بالا میبرد.

نگهداری از مرکز داده یک ضرورت است. نگهداری از رک نیز آسان است. قفسه‌های رک را میتوان بیرون کشید و اقدامات مربوط به تعمیر و نگهداری را انجام داد. اکثررک‌های ایستاده مجهز به چرخ‌ هستند و جابه جایی آنها آسان است.

تعمیر و عیب یابی مشکل با وجود رک آسان می‌شود از آنجایی که همه چیز در یک رک سرور قرار دارد، می توانید به راحتی به مشکلات دسترسی پیدا کرده و در صورت بروز آنها حل کنید.

امنیت در یک مرکز داده بسیارمهم است رک‌ها با امکان قفل شدن پانل‌ها به دور نگه داشتن افراد ناخواسته، به ایمن نگه داشتن سرورهای شما کمک می‌کنند. رک‌های مختلف، سیستم‌های قفل متفاوتی عرضه می‌کنند، بنابراین بررسی کنید که کدام سیستم قفل برای شما بهتراست.

انواع رک ایستاده
انواع رک از لحاظ اندازه

رک‌ها در اندازه و عمق متفاوت ساخته می‌شوند. ارتفاع رک معمولاً با واحدهای رک  (U)اندازه گیری می شود. یک واحد رک برابر با 1.75 اینچ است. رک ایستاده ازاندازه 12 یونیت تا 48 یوینت ساخته می‌شود. پرکاربردترین رک های دیواری شامل رک های دیواری 12 یونیت، رک ایستاده 24 یونیت، رک ایستاده 42 یونیت، رک ایستاده 42 یونیت.

رک ایستاده 12 یونیت

رک ایستاده 12 یونیت از کوچک ترین رک دیواری موجود است. کسانی که از این سایزرک دیواری استفاده می‌کنند، می‌تواند از رک دیواری هم استفاده کنند ولی لزوما شرایط شبکه به گونه است که رک ایستاده 12 یونیت برای کارکرد آنها بهتر است. دو برند معروف HPI  و HPA  رک ایستاده 12 یونیت را تولید می‌کند.

رک ایستاده 24 یونیت

این نوع رک جز رک‌های دیواری متوسط به شمار میرود و در اکثر شبکه‌های لن دیده می‌شود. برند اچ پی آی و اچ پی آسیا جزو بهترین تولید کنندگان رک ایستاده 24 یونیت به شمار میروند.

رک ایستاده 32 یونیت

این رک نیزجز رک‌های پرکاربرد و سایز متوسط است که درشبکه‌های نسبتا بزرگ کاربرد دارد.

 رک ایستاده 42 یونیت

این نوع رک دیواررا می‌توان در مراکز داده و درجایی که تجهیزات شبکه زیاد است ببینید. شرکت اچ پی آی، اچ پی آسیا دو برند معروف تولیدکننده رک دیواری 42 یونیت هست

عمق رک‌ها نیز مختلف است. رک‌های ایستاده در عمق 80 و 100رایج‌ترین رک‌های دیواری هستند.

خرید رک ایستاده

قبل از خرید رک ایستاده باید نکاتی را در نظر بگیرید. اول این که رک که خریداری می‌کنید باید متناسب با نیازهای شرکت، کاربرد یا عملیات شما باشد.

باید مولفه‌هایی که درون رک قرارمی‌گیرد را درنظربگیرید. ارتفاع  و عرض این مولفه‌ها، اندازه رک شما را تعیین می‌کند. به طور کلی، هر چه سرور بزرگتر باشد، گزینه‌های گسترش و ذخیره‌سازی بیشتری دارید، اما به خاطر داشته باشید که با اضافه کردن اجزای بیشتر، رک ایستاده سنگین تر می‌شود و ممکن است به قدرت بیشتری نیاز داشته باشد.

برندهای برتر و شناخته شده رکهای خود را از مواد باکیفیت و بادوام می‌سازند. بنابراین خرید برندهایی چون HPA, HPI   hpasia,   انتخاب بهتری است.

برای خرید و انتخاب رک ایستاده مناسب با کارشناسان فروشگاه اینترنتی کارن در ارتباط باشید.

قیمت رک ایستاده

قبل ازهرچیزی ارتفاع وعمق رک ایستاده و برند شرکت تولید کننده رک در قیمت رک موثر است. طبیعی است که قیمت رک ایستاده 42 یونیت با قیمت رک ایستاده 12 یونیت متفاوت باشد. پس از آن قابلیت‌هایی مثل قابلیت نصب فن یا چرخ است که ممکن است برخی از رک‌های ایستاده داشته باشند

صفحه اصلیتماسارتباط با ما