کابل شبکه بلدن

توضیحات

کابل شبکه بلدن

اگر اندکی با بازار کابل و زیرساخت شبکه آشنا باشید، حتما نام کابل شبکه بلدن به گوشتان خورده است. این کابل متعلق به شرکت آمریکایی است که سالهاست توانسته با تولیدات مرغوب، از سایر رقبا پیشی گرفته و توانایی‌های خود را ثابت کند. محصولات این شرکت در بازار ایران متعلق به شرکت چینی است و تحت لیسانس برند اصلی عرضه می‌گردد.

آشنایی با کابل شبکه بلدن

بلدن روی نیازمندی‌های روز تمرکز دارد. در حال حاضر برندهای دیگر روی تولید کابل‌های جدید با سرعت بالا مثل cat8 تمرکز دارند، بلدن همچنان تمرکز خود را روی تولید کابل‌های sftp و utp رده‌های cat5e تا cat6 قرار داده است.

کابل‌های شبکه بلدن utp فاقد عایق محافظتی هستند و انواع sftp هم شیلد و هم فویل محافظ دارند. تفاوت این دو، در کاربردشان است. مهم‌ترین شاخصه کابل‌های شبکه بلدن sftp این است که اگر در محیط‌های پرنویز قرار بگیرند، چیزی از کیفیت اراسال داده کاسته نمی‌شود.

جنس مغزی تمام کابل‌هایی که در این دسته‌ها قرار می‌گیرند، CCA , CCC است. CCA از جنس آلومینیم و با روکش مس است. کابل‌هایی که با این مغزی ساخته می‌شوند، انعطاف‌پذیری و سرعت انتقال داده کمی دارند. هدف اصلی تولید و فروش این نوع کابل‌ شبکه بلدن، قیمت پایین‌ آنهاست.

کابل‌های شبکه بلدن CCC از جنس مس خالص هستند. این نوع کابل‌ها، قیمت بالاتری دارند ولی کیفیت ارسال داده در آن‌ها بیشتر است. توصیه می‌شود در موقعیت‌هایی که کیفیت داده تعیین‌کننده است، از کابل‌هایی با جنس  مغزی CCC استفاده کنید.

 انواع کابل شبکه بلدن

همانطور که گفته شد تولیدات کابل شبکه بلدن رده‌های بالاتر از cat6 را شامل نمی‌شود این شرکت هنوز برای تولید کابل‌های نسل جدید و پرسرعت که هنوز کاربرد وسیعی پیدا نکرده‌اند، برنامه‌ای ندارد.

اگر انواع کابل شبکه بلدن را از لحاظ نویزپذیری و سرعت انتقال داده دسته‌بندی کنیم، به دسته‌های زیر می‌رسیم.
کابل شبکه بلدن رده cat5 : این دسته اولین نسل کابل‎‌های شبکه بودند. کاربرد این دسته کابل‌ها بسیار محدود شده است.
کابل شبکه بلدن رده cat5e: این دسته را نسخه ارتقایافته نسخه cat5 می‌دانند. سرعت انتقال داده در این کابل بیشتر از cat5 است.
کابل شبکه بلدن رده cat6 utp : این دسته کابل شبکه belden بیشتر برای شبکه‌های کوچک و خانگی کاربرد دارد. به طور کلی می‌توان گفت انواع کابل‌های شبکه دسته cat6 برای تجهیزات و کاربردهای شبکه‌های امروزی، مناسب هستند.
کابل شبکه بلدن رده cat6: این کابل در بسیاری از شبکه‌های لن کاربرد دارند. تجهیزات امروزی معمولا با این نوع کابل هم‌‌خوانی دارند.
کابل شبکه بلدن رده sftp cat6: سرعت و پهنای باند این دسته برای نیازمندی‌های شبکه‌های لن متوسط مناسب است. کابل‌هایی که دراین دسته قرار می‌گیرند، مانند تمامی کابل‌های نوع sftp  برای محیط‌های پرنویز مناسب هستند.

قیمت کابل شبکه بلدن

قیمت کابل شبکه بلدن به آیتم‌های زیادی بستگی دارد.  دسته‌بندی‌، جنس مغزی و جنس روکش از جمله مهم‌ترین مواردی است که  روی قیمت نهایی کابل شبکه belden اثر می‌گذارد.

فروشگاه اینترنتی کارن شبکه به عنوان یکی از نمایندگی‌های برتر فروش کابل بلدن سال‌ها افتخار همکاری با سازمان‌ها و شرکت‌های زیادی را داشته و هم اکنون آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان در زمینه خرید کابل شبکه بلدن می‌باشد.

سوالاتصفحه اصلیتماسارتباط با ما