کابل شبکه cat7

توضیحات

معرفی کابل شبکهcat7

کابل شبکهcat7  که به عنوان کابل cat-7 نیز شناخته می‌شود، نوعی کابل شبکه پیشرفته است که عمدتا در زیرساخت اصلی شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد کابل شبکه cat7

کابل‌ cat7 در ابتدا برای  شبکه‌های اترنت صنعتی در مقیاس بزرگ‌ توسعه داده شد – این کابل با ارائه سرعت و پهنای باند بالا و البته مقاومت در برابر طیف گسترده‌ای از خطرات محیطی و مکانیکی انتخاب خوبی برای محیط های صنعتی بوده و هست ولی کم‌کم به عنوان انتخاب برای شبکه‎‌های سطح بالا و پرسرعت و اینترنت نسل آینده (iot)  تبدیل شد.

سرعت انتقال داده درکابل شبکه cat7 چقدراست؟

کابل شبکهcat7 برای پشتیبانی از اترنت 10 گیگابیت بر ثانیه طراحی شده است، سرعت انتقال داده در این کابل تحت شرایط آزمایشگاهی بیش از اینهاست و به سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه تا مسافت 50 متر و حتی 100 گیگابیت در ثانیه تا 15 متر هم می‌رسد ولی همین طور که گفته شد این نتایج مربوط به شرایط آزمایشگاهی است و در عمل به ملاحظات زیادی نیاز دارد تا به این سرعت‌ها دست یافت.

مقایسه کابل شبکهcat7  و کابل‌های نسخه‌های قبلی

از نظر تئوری، کابل شبکهcat7 می‌تواند داده‌ها را با فرکانس (پهنای باند) حداکثر 600 مگاهرتز را در 100 متر هدایت کند. این عملکرد در مقایسه با نسخه‌های قبلی، حدود 6 برابر از cat5e (100 مگاهرتز) و 2.4 برابر از cat6 (250 مگاهرتز) بیشتر است.

استانداردهای کابل شبکهcat7

کابل شبکهcat7 دارای چهار جفت سیم مسی به هم تابیده است. تمام کابل‌های این رده بامحافظ هستند. به طوریکه هریک از زوج سیم‌ها دارای محافظ جداگانه هستند و یک محافظ کلی نیز تمام زوج سیم‌ها را در برمی‌گیرد.

این معیارهای سختگیرانه‌، از دست دادن سیگنال را به حداقل می‌رساند و تضمین می‌کند که کابل Cat7 در برابر تخریب احتمالی ناشی از crosstalk و EMI مقاوم باشد.

قیمت کابل شبکه cat7

هنگام خرید هر نوع کابل برای شبکه خود باید بدانید که برندهای مختلف دسته‌بندی‌ها، ویژگی‎‌ها و استانداردهای مختلفی تعریف می‌کنند. قیمت کابل شبکه cat7 نیز با توجه به این ویژگی‌ها ممکن است متفاوت باشد.

اگر به دنبال کابل شبکه cat7 کیفیت بالا می‌گردید وقت خود را میان برندهای گمنام هدر ندهید . برندهایی که سالهاست در این زمینه فعالیت کرده‌اند، انتخاب‎‌هایی هستند که سالهاست امتحان خود را پس داده‌اند. در ادامه به توضیح دو برند معروف تولیدکننده کابل شبکه cat7 می‌پردازیم.

کابل شبکه پرسرعت لگراند cat7 با بالاترین استانداردها تولید شده و دارای ضمانت مادام العمر است و از سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند که به این معنی است که اگر شبکه شما درآینده نیاز به ارتقا داشته باشد، این کابل می‌تواند نیازمندی‌های شبکه شما را پوشش دهد.

برند دیگر کابل شبکه cat7 اشنایدر اکتاسی است. این کابل دارای گواهینامه استاندارد صنعتی رده 7 برای سرعت انتقال داده تا 10 گیگابیت در ثانیه است، بنابراین لازم نیست هنگام ارتقاء سخت‌افزار شبکه فعلی خود کابل‌های قبلی خود را عوض کنید.

این دو برند ویژگی‌های مختلفی در محصولات خود لحاظ می‌کنند. طبیعی است که قیمت متفاوت برای محصولات خود در نظر بگیرند. قیمت کابل شبکهcat7  تا حدود زیادی به برند شرکت تولیدکننده آن بستگی دارد.

صفحه اصلیتماسارتباط با ما