ابزار

توضیحات

ابزار شبکه

اگر بخواهید یک تلفن نصب کنید یا شبکه لن ، برای جدا کردن، برش دادن و پایان دادن کابل‌ها به تجهیزات نیاز دارید. این تجهیزات با نام ابزارنصب شبکه شناخته می‌شوند.

ابزارهایی که با عنوان تجهیزات نصب و نگهداری شبکه شناخته می‌شوند شامل انواع آچار، تستر شبکه، سیم چین، فازمتر و موارد دیگر است. گاها تمام این تجهیزات درون کیف ابزار شبکه قرارمی‌گیرند. در ادامه به توضیح برخی از این ابزارها می‌پردازیم.

 انواع آچار شبکه

آچارهایی که در شبکه به کار برده می‌شوند عمدتا یا برای یا برای عملیات پانچ کردن کابل یا سوکت زدن کابل‌ها به کار برده  می‌شوند. درادامه به توضیح بهترین آچارهای آچارسوکت زن و پانچ کننده و لخت کن شبکه با توجه به برند می‌پردازیم.

آچارسوکت زن مدل TR376

این آچار یکی از بهترین آچارهای سوکت زن شبکه است که قابلیت لخت کردن و بریدن کابل را همراه با پانچ کردن کابل باهم دارد. این آچار برای سوکت زدن سیم تلفن و سوکت‌های 8 پینی به کار برده می‌شود.

آچارسوکت زن ماکس

آچارهای برند ماکس با ساختار فولادی کروم وانادیوم، مقاومت بالایی دارند. با خرید آچار سوکت زن ماکس  سوکت زدن،  قطع کردن کابل و هم از بین بردن روکش کابل را میتوان انجام داد.

آچار سوکت زن  LY2008R

آچار سوکت زن  LY2008Rیکی از این نوع آچار بهترین گزینه برای سوکت زدن کانکتورهایRJ11,RJ45,RJ12  است.

آچار لخت کن

وسیله ای است که در شبکه برای لخت کردن و از بین بردن قسمتی از روکش کابل شبکه به کار برده می‌شود. این آچار انواع مختلفی دارد ولی بهترین نوع آن آچار لخت کنRH-1810 است.

آچار لخت کن RH-1810

این آچار با فنر بادوام و باکیفیت برای عملکرد راحت و طول عمر بیشتری دارد و برای برای مصارف صنعتی و خانگی مناسب است.

تیغه‌های باکیفیت حداکثر کارایی و طول عمر را به ارمغان میآورند.  لبه‌ها از فولاد آلیاژی ساخته شده است که تا مدتها تیز باقی می مانند و عمر طولانی  دارد. دسته ارگونومیک بدون لغزش، دست را به دسته محکم می‌کند و خستگی دست را از بین می برد.

این آچارمی‌تواند به سرعت سیم‌های 1، 1.6، 2، 2.6، 3.2 میلی متری را با حداقل تلاش لخت کند.

آچارلخت کن DIBA2206

این آچاربا اندازه 15 سانتی متری و  دسته ارگونومیک راحت یکی از بهترین آچارهای لخت کن شبکه است. ظرفیت لایه برداری در این آچار10 میلی متر است. و دارای قفل تنظیمی برای تنظیم لخت کردن سیم تا قطر دلخواه میباشد.

 کیف ابزار شبکه

کیف ابزار شبکه بسته جامعی است که هم برای نصب‌کننده‌های حرفه‌ای و هم برای نصابان غیرحرفه‌ای لوازم مور نیاز نصب و کار با شبکه فراهم کرده است.

ابزارهای پانچ، برش، قطع و پایان دادن به کابل‌ها متداول ترین ابزارهایی است که درون کیف ابزار شبکه دیده می‌شود. از آنجایی که ابزارهای موجود در کیف ابزارها متنوع است، خرید خرید کیف ابزار شبکه تا حدود زیادی به نیاز شما بستگی دارد.

تستر کابل شبکه

از آنجایی که کارایی شبکه تا حد زیادی به سلامت کابل و اتصالات آن بستگی دارد، باید یک ارتباط مناسب بین کامپیوتر و سرور برقرار باشد. تستر کابل دستگاهی است که برای تست استحکام و اتصال نوع خاصی از کابل یا مجموعه‌ای از کابل‌ها استفاده می‌شود. انواع مختلفی از تستر کابل وجود دارد. هر کدام از آنها می‌توانند نوع خاصی از کابل یا سیم را آزمایش کنند (برخی توانایی تست انواع کابل یا سیم را دارند).

در شبکه‌های رایانه‌ای یکی ازرایج‌ترین انواع تسترها، تسترهای کابل‌های شبکه Cat5، Cat5e و Cat6 است. یک تستر کابل در مرحله اول، تنظیمات کابل را بررسی می‌کند و درمراحل بعدی برای اطمینان از اتصال صحیح کابل‌ها و بررسی قدرت ارتباط بین منبع و مقصد از تستر کابل استفاده می‌شود.

قیمت تستر کابل

تسترهای کابل شبکه از نظر پیچیدگی و قیمت متفاوت هستند، کمترین کاری که یک تستر کابل انجام میدهد این است که نشان میدهد که اتصال کابل سالم است یا خیر. معمولا تسترهایی که قابلیت‌های بیشتری ارائه می‌دهند، مثل تسترهایی که برای سنجش و محاسبه میزان تداخل استفاده می‌شوند، گران‌ترهستند.

شما می‌توانید تجهیزات وابزار شبکه مورد نیاز خود را از فروشگاه ابزارشبکه کارن شبکه تهیه کنید.

صفحه اصلیتماسارتباط با ما