دوربین مدار بسته

توضیحات

انواع دوربین مدار بسته

دوربین‌های آنالوگ

دوربین‌های مداربسته آنالوگ  نوعی دوربین امنیتی هستند که ازسیگنال ویدئویی آنالوگ  برای ضبط فیلم‌های نظارتی استفاده می‌کنند. دوربین‌های HD-TVI ، HDCVI و AHD سه نوع دوربین مدار بسته آنالوگ هستند.
دوربین‌ HDCVI نوعی دوربین مدار بسته آنالوگ است که با استفاده از فناوری کار می‌کند. فناوری HDCVI می تواند به طور همزمان 4 سیگنال (صوتی، تصویری، داده و برق) را روی 1 کابل کواکسیال ارسال کند.
HD-TVI مخفف رابط ویدیوی حمل و نقل با کیفیت بالا است و فرمتی است که امکان انتقال و ضبط تصویررا با کیفیت بالا در فواصل 500 متری (وابسته به کابل) ارائه می‌دهد.
دوربین‌های AHD با استفاده از تکنولوژی AHD کارمی‌کنند. AHD یک استاندارد نظارت تصویری مداربسته آنالوگ با کیفیت بالا  720p است که به دوربین اجازه می دهد سیگنال HD را از طریق یک کابل کواکسی استاندارد یا RCA ارسال کند.

این نوع دوربین‌ها محبوبیت فراوانی دارند چرا که قیمت مقرون به صرفه ای دارند و در بسیاری از کاربردها می‌توانند نیاز کاربران را برطرف کنند.

دوربین‌های تحت شبکه یا دوربین‌های آی پی (IP)

این دوربین‌ها به زیرساخت شبکه نیاز دارند. دوربین IP یا دوربین پروتکل اینترنت، نوعی دوربین امنیتی دیجیتال است که فیلم های ویدئویی را از طریق شبکه IP دریافت و ارسال می کند. این دوربین‌ها معمولاً برای نظارت استفاده می‌شوند. برخلاف دوربین‌های مدار بسته آنالوگ  (HDCVI)، دوربین‌های IP به دستگاه ضبط محلی نیاز ندارند و با شبکه محلی کار می‌کنند.

برندهای برتر تولید کننده دوربین‌های مدار بسته

شرکت های مختلفی درجهان دوربین های مدار بسته تولید میکنند شرکتهایی چون سامسونگ، بوش و سونی از جمله برندهایی هستند که سالهاست شایستگی خود را در تولید دوربین‌های مدار بسته ثابت کرده اند. این برندها برای شبکه های بزرگ  مناسب هستند و قیمت بالایی دارند.

بهترین دوربین مدار بسته خانگی و شبکه های لن هایک ویژن است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

معرفی دوربین مدار بسته هایک ویژن

ازآنجایی که الزامات امنیتی و کاربردهای استفاده از دوبین‌های امنیتی متفاوت است، تنوع محصول برند دوربین‌های مدار بسته هایک ویژن نیززیاد است. این برند دوربین‌های تحت شبکه را برای رفع نیازهای مختلف، از نظارت کلی ویدئو گرفته تا تجزیه و تحلیل محتوای ویدئو با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری عمیق ارائه می‌دهد.

دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه هایک ویژن با ارائه تصاویر باکیفیت در طیف وسیعی از شرایط نوری و با به حداقل رساندن نیازهای ذخیره سازی و پهنای باند، انتخاب ایده آلی برای صدها سناریو کاربردی است

قیمت دوربین مدار بسته

همانطور که گفته شد، تنوع دوربین‌های مداربسته بسیارزیاد است. انواع دوربین‌های مداربسته آنالوگ با تکنولوژی‌های مختلف کارمی‌کند. قیمت دوربین‌های مدار بسته با توجه به این تنوع، متفاوت خواهد بود.
علاوه برآن ویژگی هایی که به دوربین ها اضافه می‌شود، می‌تواند روی قیمت دوربین اثر بگذارد مثلا قیمت دوربین دید در شب با دوربین عادی متفاوت است.

 

صفحه اصلیتماسارتباط با ما