پچ کورد cat6

توضیحات

پچ کورد CAT6چیست؟

کابل پچ  CAT6 یا پچ کورد CAT6 همان  کابل‌های شبکه CAT6 است که در دو سرآن کانکتورقرار دارد.  پچ کورد CAT6 دو دستگاه الکترونیکی را معمولاً در یک شبکه قرار دارند به یکدیگر متصل می‌کند. این دستگاه‌ها ممکن است رایانه و یا سایر سخت افزارهای شبکه مثل روتر یا سرور باشد. کابل‌ پچ برای انتقال سیگنال‌های صوتی و تصویری در کاربردهای غیر شبکه‌ای نیزاستفاده می‌شود.

کابل‌های پچ با کابل‌های اترنت معمول متفاوت هستند واز کابل‌های مسی انعطاف‌پذیرترند. همیشه در دو انتهای کابل‌های پچ، کانکتوروجود دارد. کابل‌های پچ معمولاً در هر دو انتها با کانکتورهای RJ-45 خاتمه می یابند.

آشنایی با پچ کورد CAT6

انواع پچ کورد CAT6 از لحاظ اندازه و کاربرد

کابل‌های پچ اترنت معمولا برای ایجاد اتصال موقت استفاده می‌شود چراکه برای «وصله کردن» دستگاه‌هایی که  در کنار هم هستند، به کار برده می‌شود.

کمتر اتفاق میوفتد که از این کابل در اتصال دائمی استفاده کنند مگر این که بخواهند دستگاه‌های نزدیک به هم را در یک شبکه در یک فاصله نزدیک به هم متصل کنند. مثلا اتصالی که از پچ پنل به روتر میرود. معمولا این اتصال در یک فاصله کوتاه انجام می‌شود که بیشتر از دو مترنیست. کابل‌های بلندتر معمولاً ضخیم‌تر از کابل‌های کوتاه‌‌ترپچ هستند و برای جلوگیری از تداخل الکترومغناطیسی، محافظ شده طراحی می‌شوند.
کابل متقاطع نوع خاصی از کابل پچ اترنت است که برای اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر استفاده می‌شود. این نوع پچ کورده معمولا بلندتر هستند.

فروشندگان پچ کوردهای cat6 معمولاً پچ کوردهای خود را در اندازه‌های ثابت مثل 1,2,3,4,5,10 متری یا 30 سانتی متری یا 50سانتی متری یا در طول‌های سفارشی عرضه می‌کنند.

پچ کورد UTP , SFTP CAT6

اگر بخواهیم  CAT6 Cable Patch را از لحاظ نویز پذیری بررسی کنیم. باید بگوئیم یک کابل کوتاه است که معمولاً از کابل‌های زوج به هم تابیده (UTP) یا بدون محافظ ساخته شده است که یک پورت روی پچ پنل را به پورت هاب یا سوئیچ متصل می‌کند.

پچ کورد SFTP CAT6 نیز با داشتن شیلد و فویل محافظ، نقش بسزایی را در کم کردن اثر نویز و تاثیرات الکترومغناطیسی محیط دارد.

تفاوت پچ کورد و کابل شبکه

تفاوت زیادی بین کابل‌ شبکه و پچ وجود ندارد. علاوه بر این که پچ کوردها دو در دو انتها دارای کانکتورهستند، کابل‌های پچ معمولاً بسیار کوتاه‌تر از کابل‌های شبکه استاندارد هستند. شبکه‌های بزرگ با دستگاه‌ها، سوئیچ‌ها، مسیریاب‌ها و «پچ پنل‌ها» از کابل‌های اترنت بلند و پچ‌کوردهای کوتاه‌تر استفاده می‌کنند.

قیمت پچ کوردcat6

فاکتورهای زیادی در قیمت پچ کورد cat6 موثر است. اولین مولفه ماسفت است همانطور که گفته شد پچ کورد cat6 در اندازه های مختلف ساخته می‌شود. اگرقصد دارید پچ کوردی خریداری کنید که از پچ پنل به ورتر میرود، بهتر است به اندازه و نوع پچ کورد دقت کنید. چراکه قیمت پچ کورد نیم متری با پچ کورد 30 سانتی cat6 متفاوت است.

دومین عامل موثر در قیمت پچ کورد برند آن است. معمولا برندهایی که در تولید کابل شبکه cat6 موفق عمل کرده‌اند، در تولید پچ کورد  cat6 نیزموفق بوده اند. یکی از این شرکت‌ها شرکت لگراند است. شرکت لگراند، متخصص تولید کننده انواع کابل شبکه  و پچ پنل cat6  است. این برند پچ کورد های خود را در متراژ 50 سانتی متری و 1و 2 و3 و10 و5 و15 و20متری تولید و راهی بازار می‌کند.

پچ کورد cat6 نگزنس: پچ کوردهای این برند مشابه کابل‎های این شرکت به رنگ نارنجی است. پچ کوردهای cat6 نگزنس در متراژ 1و2و3و5و10 متری و 50  سانتی متری تولید و راهی بازار می‌شود.

پچ کورد cat6 بلدن: بلدن پچ کوردهای خود را فقط در دسته cat6 تولید می‌کند. پچ کوردهای این برند دارای تنوع 1,2,3,5,10,20,30,40,  و نیم متری است. برند بلدن پچ کوردهای  sftp تولید نمی‌کند.

خرید پچ کورد cat6

انواع پچ کورد cat6 ازبرندهای بلدن، لگراند و نگزنس در تنوع UTP, SFTP درفروشگاه مازکابل فراهم شده است. برای خرید می‌توانید از لیست بالا وارد صفحه مورد نظر شده و ضمن آشنایی با مشخصات هریک از پچ کوردهای cat6 ، با توجه به نیاز خود خرید کنید.

صفحه اصلیتماسارتباط با ما