کیستون تلفن

توضیحات

کیستون تلفن

کیستون تلفن یک ازرایج ترین  تجهیزات پسیو یا تجهیزات برق  هستند که  به وسیله مادگی کانکتور  RJ11  کابل تلفن را به تجهیزات مخابراتی متصل می‌کنند.

کیستون‌ها دراندازه های مختلف ساخته می‌شوند ولی کیستون های تلفنی که اندازه استاندارد دارد مناسب تجهیزاتی چون پچ پنل شبکه، ترانکینگ یا باکس‌های روکار هستند.

انواع  کیستون تلفن از لحاظ محافظت در برابر نویز

پریزی‌های تلفن در هر مکانی وجود دارند. درکارخانه پرنویز  و درخانه‌های که کمترین احتمال وجود نویز و خطر وجود دارد. از این رو کیستون‌های تلفن در دو دسته ساخته می‌شوند دسته اول  نوع utp که در برابر نویزمحیط خارجی مقاموتی ندارند  و نوع sftp که بیشترین محافظت را در برابر نویز و و اختلالات خارجی از خود نشان می‌دهد.

مصرف کنندگان باتوجه به محیطی که کیستون درآن قرار می‌گیرد، می‌توانند درمورد خرید کیستون sftp یا utp تصمیم بگیرند.

بهترین برندهای تولیدکننده کیستون تلفن

بازار برق و زیرساخت برق بسیار متنوع است. برندهای تازه ای وارد بازار شده اند و برندهایی هم هستند که سالهاست دراین زمینه فعالیت دارند و توانسته‌اند درزمینه تولید کیستون تلفن شایستگی خود را ثابت کنند.
برندهای ایرانی چون سوپیتا، دانوب و البرز یا   برندهای خارجی چون لگراند و امپ ا زجمله بهترین برندهای تولید کننده کیستون تلفن در بازار ایران به شمار میروند.

معرفی برند سوپیتا

سوسپیتا سوکت تلفن دسته cat3 بدون محافظ و از نوع utp را تولید می‌کند. بهتراست کابل‌ها utp به کیستون utp متصل شود. یکی از برندهایی که اندازه کیستون های تلفن آن استاندارد است کیستون سوپیتاست بنابراین میتوان ازاین کیستون در پچ پنل یا سایرتجهیزات شبکه استفاده کرد.

معرفی برند لگراند

کیستون تلفن لگراند هم یک نمونه خارجی از برند برتر کیستون‌های برتر تلفن است. اصولا وقتی حرف از محصولات شرکت لگراند می‌شود، همه به یاد کیفیت و مرغوبیت کالا میافتند. در مورد کیستون‌های این برند نیز این واقعیت صادق است. مهم ترین شاخصه این برند تولید محصولات باکیفیت و بادوام است.

کلیه کیستون‌هایی لگراند نصب راحتی نیز دارند و برای نصب آنها نیاز به ابزار خاصی نیست. علاوه برآن ابزار نصب فیس پلیت روی کیستون تلفن لگراند قرار دارد و نیازی به خرید فیس پلیت نیست.

تفاوت کیستون تلفن باریک و پهن

برند لگراند از معروف ترین برندی است که هر دو کیستون تلفن پهن و باریک تلفن تولید می‌کند. تفاوت کیستون تلفن باریک و پهن در فضایی است که اشغال می‌کنند. یک کیستون تلفن پهن حدودا دو برابر یک کیستون باریک فضا اشغال می‌کند.

یک کیستون باریک در یک ترانکینگ حدودا یک کادر ماژول فضا اشغال می‌کند و یک کیستون پهن اندازه‌ای دو برابر این را اشغال خواهد کرد. بنابراین کیستون‌های باریک برای ترانکینگ مناسب‌تر هستند.

صفحه اصلیتماسارتباط با ما