کابل شبکه

تولید کابل شبکه

دانستن آنچه در تولید کابل شبکه انجام می شود می تواند به شما در درک عملکرد آن کمک کند، برنامه های کاربردی شبکه امروزی بیش از هر زمان دیگری برای رسانه هایی که بر روی آن کار می کنند، خواستار هستند. همان فناوری جفت پیچ خورده ای که چندین دهه پیش برای پشتیبانی از برنامه های “تلفن ساده-قدیمی” استفاده می شد، اکنون برای پشتیبانی از پهنای باند اطلاعات تا 250 مگاهرتز مشخص شده است. بدیهی است که زمان تغییر کرده است و تکنولوژی تولید کابل شبکه همگام شده است.

کابل شبکه

مراحل تولید کابل شبکه

کابل های مسی جفت پیچ خورده رده 6 دارای ظاهر و حسی مشابه با نسل های قبلی خود هستند. چه چیزی تغییر کرده است که به آن ها اجازه می دهد اکنون چنین پهنای باند و عملکرد الکتریکی فوق العاده ای را ارائه دهند؟ پاسخ در مواد اولیه، جابجایی و ساخت کابل های امروزی نهفته است. تولید موفقیت‌آمیز کابل‌های جفت تابیده بدون محافظ (UTP) به انتخاب دقیق هادی‌های مسی و ترکیبات ترموپلاستیک و کنترل دقیق فرآیند تمام عملیات‌های تولیدی اصلی متکی است.

این عملیات شامل تولید یک هادی اولیه عایق شده، تبدیل دو هادی اولیه به یک جفت پیچ خورده، کابل کشی جفت های پیچ خورده، روکش کردن هسته کابل و بسته بندی محصول نهایی است. طراحی دقیق و کنترل دقیق فرآیند در طول هر مرحله از تولید برای اطمینان از عملکرد مناسب محصول نهایی الزامی است. تضمین نهایی یک کابل با کیفیت به نصاب و مراقبت از حفظ یکپارچگی مکانیکی کابل در حین نصب بستگی دارد.

تولید انواع کابل شبکه

کابل تخت

اگرچه انتخاب معمولی نیست، کابل های تخت دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آن ها را در کاربردهای خاص مفید می کند. کابل های فلت اتلاف گرمای خوبی دارند و بارهای فیزیکی را به طور یکنواخت بر روی کابل توزیع می کنند. آن ها همچنین فقط از طریق وجه های پهن خم می شوند در حالی که یک کابل گرد معمولی در همه جهات خم می شود.اگر نیاز به حمل کابل پچ اترنت در کیف لپ تاپ خود دارید، کابل تخت انتخاب خوبی است. محکم و سبک است و به راحتی گره نمی خورد. شکل مسطح آن آن را برای کابل کشی زیر فرش و پشت قرنیز ایده آل می کند.

کابل تخت

کابل های هسته جامد

تولید کابل شبکه در قالب های رشته ای و سیم جامد موجود هستند، کابل هسته جامد همانطور که از نام آن پیداست، یک کابل هسته جامد از یک سیم مسی جامد برای انتقال داده استفاده میکند. یک کابل 4 جفتی در مجموع دارای 8 سیم مسی جامد خواهد بود. کابل هادی جامد به آسانی برش داده می شود و برای کاربردهای سیم کشی ساخت یافته ایده آل است. در مواقعی که کابل به طور مکرر خم می شود یا متصل و جدا می شود، کابل رشته ای انتخاب مناسبی است . برای کابل های افقی که در معرض حرکت های مکرر نیستند، یا برای کاربردهای Power-over-Ethernet (PoE) و در فضای باز،  کابل هسته جامد انتخاب خوبی هستند.

کابل زره پوش

ژاکت بیرونی کابل زره پوش از پلی یورتان ترموپلاستیک (TPU) ساخته شده است، نوعی پلی اورتان که به دلیل استحکام، انعطاف پذیری (حتی در دماهای پایین) و مقاومت در برابر برش و سایش شناخته شده است. کابل زره دار برای کاربردهای خارج از منزل و هر مکانی که کابل ممکن است خرد یا بریده شود توصیه می شود.

کابل شبکه زره پوش

طراحی هادی اولیه

یک هادی اولیه که در ساخت جفت پیچ خورده استفاده می شود از یک هادی مس جامد 22 تا 24 AWG تشکیل شده است که توسط یک ماده عایق احاطه شده است. اگرچه ماهیت تولید کابل شبکه ساده به نظر می رسد، اما هر ویژگی هادی اولیه باید به دقت کنترل شود تا از عملکرد الکتریکی و مکانیکی مناسب اطمینان حاصل شود.

ویژگی های کلیدی عبارتند از؛ مشخصات هادی مسی، کانتور و صافی سطح هادی مسی، و متمرکز بودن هادی در داخل مواد عایق. تلفات درج اندازه گیری شده (اغلب میرایی نامیده می شود)، امپدانس و تلفات برگشتی به طور مستقیم با ساختار هادی های اولیه مرتبط هستند. از دست دادن درج نشان دهنده از دست دادن سیگنال در طول مسافت است. بنابراین، هادی‌های مسی با قطر بزرگ‌تر، بازپخت مناسب هادی‌های مسی و پیچش‌های جفت کمتر در هر اینچ، همگی راهبردهایی برای به حداقل رساندن تلفات سیگنال هستند.

هندسه فیزیکی، مانند قطر و شکل هادی مس، علاوه بر خواص دی الکتریک، ضریب اتلاف، و ضخامت مواد عایق اولیه، امپدانس ضربه و عملکرد تلفات برگشتی،عیوب سطح، ناهمواری در امتداد هادی مسی، پروفیل بیضی شکل، لکه های مسطح، یا واریانس در قطر کلی، همگی منجر به ناپیوستگی امپدانس شده و به بازتاب سیگنال کمک می  کنند.

همچنین بخوانید درباره: کابل شبکه cat6

اولین گام در تولید کابل شبکه

اولین گام تولید کابل شبکه پشت سر هم کشیدن سیم مسی سخت گیج معمولاً 12 یا 13 AWG از طریق مجموعه های متوالی قالب های الماس با کیفیت بالا (معمولاً 10)، به اندازه سیم مسی نهایی 22 تا 24 AWG است. یک بلوک یا قرقره سیم را از میان هر قالب می کشد، همانطور که مس کشیده می شود و اندازه گیج کاهش می یابد، سرعت خط بلوک های متوالی به تدریج افزایش می یابد.

از آنجایی که گرمای شدید، محصول جانبی فرآیند کشش  است، تجهیزات کشش به طور مداوم خنک و روغن کاری می شوند.هادی مسی تمام شده توسط یک کاپستان از تجهیزات کشش بیرون کشیده شده و سپس آنیل می شود. فرآیند کشیدن، هادی را سخت می کند و آن را مستعد شکنندگی و ترک می کند. تجهیزات بازپخت به سرعت دمای مس را تا 450 درجه فازنهایت در اتمسفر نیتروژن کنترل شده افزایش می دهند تا نرمی مناسب فلز مورد نیاز برای دستیابی به خواص ازدیاد طول مورد نظر را القا کنند. بازپخت هادی کابل را کارآمد می کند و عملکرد انتقال را بهبود می بخشد.

تولید کابل شبکه

اعمال عایق

فرآیند اکستروژن تولید کابل شبکه عایق شامل ذوب، همگن سازی و فشرده سازی (برای آزاد کردن حباب های هوا) گلوله های ترموپلاستیک رنگی کوچک از طریق سر اکسترودر است. اکسترودر یک هد متقاطع را تغذیه می کند که به یک راهنمای سیم (نوک) و قالب تعبیه شده است. در این فرآیند، عایق روی یک هادی مسی لخت از قبل گرم شده اعمال می شود.

پیش از گرم کردن مس قبل از اکستروژن، چسبندگی عایق خوب به هادی مسی لخت را تضمین می کند و برای اطمینان از خواص فیزیکی مناسب (استحکام کششی و کشیدگی) مواد عایق ضروری است. جالب است بدانید که سرعت خط در سراسر فرآیند تولید کابل شبکه اکستروژن عایق پشت سر هم ثابت نگه داشته می شود.

متغیرهایی مانند ضخامت عایق و وضعیت سطح با تنظیم مقدار مواد وارد شده از سر اکسترودر، دمای پلاستیک مذاب و فشاری که تحت آن اکسترود می شود، کنترل می شود.  کابل با کیفیت خوب می تواند دویدن بیش از 100 متر را پشتیبانی کند اما سرعت انتقال داده ممکن است کاهش یابد. در فواصل کوتاه تر نیز می توان به سرعت داده های بالاتری دست یافت.

سخن پایانی 

ممنون که تا انتهای این مقاله از کارن شبکه همراه بودید. در این مقاله انواع کابل شبکه و مراحل تولید آن را با یکدیگر بررسی کردیم. برای مشاهده و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کابل های شبکه به بخش مقالات سایت کارن شبکه مراجعه کنید. جهت خرید انواع تجهیزات شبکه به فروشگاه اینترنتی کارن شبکه مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *