بهترین کابل ایرانی

کابلها در انواع و اقسام گوناگون با ویژگی ها و کاربری های مختلف تولید می شوند. به نظر میرسد در بسیاری از سناریوها انتخاب کابل ایرانی هم مقرون به صرفه است و هم کیفیت و کارایی  مورد انتظار مارا فراهم میکند. درست است که انتخاب بهترین کابل ایرانی در میان انبوهی از برندهایی که بسیار خوب عمل میکنند، کار دشواری است ولی شناخت و خرید مرغوب ترین کابل ایرانی میتواند تا حدود زیادی کمک کننده باشد.

راه های مختلفی برای کیفیت سنجی و یافتن بهترین مدل کابل شبکه وجود دارد. در این بخش از مقاله بهترین کابل ایرانی به بررسی این راه ها می پردازیم اما قبل از آن باید نکته ای را بگوییم. گاهی این که کابل خریداری شده بهترین باشد مهم نیست چیزی که اهمیت دارد متناسب بودن ویژگی های کابل با شبکه شماست و اگر این تناسب با بهترین بودن کابل همراه باشد، شما یک انتخاب عالی خواهید داشت.

همچنین بخوانید درباره: کابل شبکه ایرانی

 انواع کابل ایرانی

کابل فیبرنوری

  • کابل شبکه ofc

یکی از کابل ایرانی که ویژگی هایی کاربردی دارد، کابل ofc است. این کابل با پیشرفت شبکه ها و افزایش پهنای باند ها هماهنگ است و همچنین با توجه به جنس خاص سیمش که از جنس مسی بهتر می باشد، سرعت بالایی در انتقال اطلاعات دارد.

منظور از جنس خاص سیم همان شیشه یا پلاستیک است که اجزای تشکیل دهنده یک کابل نوری هستند. با این نوع کابل می توان حجم زیادی از اطلاعات را با سرعت و به صورت محافظت شده انتقال داد. شاید این کابل به دلیل هزینه اقتصادی و به صرفه اش در کنار این مقدار کارایی، بهترین کابل ایرانی باشد!

  • کابل شبکه FTTH

کابل FTTH یکی از کابل فیبر نوری است اما تفاوت آن با سایر کابل ها در مکان استفاده است. این نوع کابل را که تمامی ویژگی های یک کابل فیبر نوری را دارد، می توانید برای مصارف شخصی و خانگی استفاده کنید و از کارایی بالای آن در انتقال ویدئو، اطلاعات، ویس و … استفاده کنید.

این کابل از کارایی به مراتب پیشرفته تری نسبت به کابل های مسی برخوردار است و می تواند عملکرد بسیار بهتری در شبکه از خود نشان دهد اما قیمت آن تفاوت چندانی با یک کابل مسی ندارد و همین ویژگی سبب محبوبیت آن در ایران و شاید تبدیل شده آن به بهترین کابل ایرانی می شود.

نکات دیگری که جالب توجه هستند، درباره امنیت استفاده از این نوع کابل می باشند. با این کابل محافظت شده شما می توانید با خیالی آسوده به انجام کارهای خود بپردازید. همچنین به دلیل کیفیت بالا این کابل مقدار استفاده از اینترنت در هنگام استفاده را خود به خود کاهش می دهد و از سرعت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

  • کابل شبکه OBUC

آخرین کابل ایرانی که به شما معرفی می شود، کابل OBUC است. موارد مصرف این کابل با دو کابل قبلی متفاوت است و به صورت فیبر نوری خاکی نام برده می شود. به همین دلیل ساختار آن مانند داشتن دو روکش پلی اتیلنی و نوار جاذب مناسب استفاده در خاک می باشد.

بهترین کابل ایرانی فیبرنوری کابل شهید قندی است این شرکت سالهاست انواع متنوعی از فیبرنوری را تولید میکند که هم مقرون به صرف است و هم از کیفیت خوبی برخوردار است.

کابل شبکه  

پیش از این که در مورد برند های برتر تولید کابل شبکه توضیح دهیم، توضیح مختصری در مورد  کابل شبکه خواهیم داد. کابل شبکه از قرار گرفتن چند رشته که به صورت زوج دور هم تابیده می شوند تشکیل می شود. جنس این رشته ها نیز یکی از عوامل تفاوت کابل ها با یکدیگر است.

پس از تابیدن رشته ها به دور هم، نوبت به گذاشتن فویل یا شیلد و سپس روکش می رسد. این گونه ما یک کابل شبکه داریم که می توانیم با انتخاب جنس های مرغوب مختلف برای آن ها کارایی ها و هزینه های متفاوتی را نیز داشته باشیم.

کابل شبکه که از مهم ترین اجزای شبکه است، در شبکه مثل شاهراه های ارتباطی در یک منطقه تجاری عمل می کند. وظیفه کابل شبکه در شبکه ها انتقال دادن دیتا و اطلاعات است و این گونه کار اصلی شبکه انجام می شود. کابل شبکه می تواند میان اجزای خاص شبکه و جریان برق و … ارتباط ایجاد کند

هر چه این عدد بزرگ تر باشد، سرعت انتقال اطلاعات، پهنای باند و کیفیت کارایی کابل بیشتر است. یکی دیگر از روش های تقسیم بندی کابل ها، وجود یا عدم وجود شیلد و فویل در ساختار آنان است. با ساختار فویل دار و شیلددار کابل در برابر تداخل های الکترومغناطیسی و نویز ها مقاوم می شود.

نوع SFTP با فویل و نوع UTP بدون فویل است. جنس روکش کابل نیز که در برابر حریق مقاوم باشد یا خیر نیز اهمیت دارد. بدین صورت شما می توانید با دانستن این اطلاعات کیفیت کابل شبکه را تشخیص دهید.

برندهای سوپیتا، البرز دو برند معروف در تولید کابل شبکه هستند.البته شرکت کابل رفسنجان در تولیدات کابل شبکه cat6, cat5 جزو بهترین تولید کنندگان کابل شبکه ایرانی است.

بهترین کابل ایرانی

کابل مخابراتی

انتقال اطلاعات از راه دور به وسیله کابل صورت میگیرد، این ارتباط به وسیله صوت، متن یا سایر ارتباط صورت میگیرد که قسمتی یا تمام آن به وسیله کابلهای مخابراتی انجام میشود.

کابل و برق البرز

کابلهای این شرکت از مرغوبیت بالایی برخوردار است و ویژیگی یک کابل خوب را دارا میباشد. این شرکت سالهای زیادی است در عرصه تولید سیم و کابل فعالیت دارد و برای اثبات مرغوبیت کالای خود موفق به اخذ استانداردهای بین الملی نیز گشته است.

کابل و سیم همدان

یکی از برندهای برتر در تولید کابل و سیم است به جرئت میتوان گفت این برند بهترین کابل ایرانی را تولید میکند. تولیدات کابل این برند بر طبق استاندارهای بین المللی است و با نمونه های خارجی رقابت میکند.

کابل و سیم کرمان

این شرکت در زمینه تولید کابلهای مخابرایی بسیار خوب عمل کرده و در از بهترین برندهای ایرانی تولید کننده کابل و سیم مخابراتی و کابل کواکسیال است.

جمع بندی

در این مقاله تلاش شد تا بهترین کابل ایرانی معرفی شود اما در نهایت تصمیم گیری با خریداران است. گاهی اوقات شما بهترین کابل را می خرید اما به هنگام استفاده متوجه ناهمخوانی ویژگی های آنان با یکدیگر می شوید. برای همین گفته می شود که بهترین کابل، آن است که متناسب با شبکه شما باشد و کیفیت بالایی داشته باشد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *