بهترین کابل شبکه ایرانی

بهترین کابل شبکه ایرانی

هر چند امروزه اتصالات بدون سیم مثل بلوتوث یا جریان های دیگر کاربرد دارند، برای راه اندازی شبکه های مخابراتی و کامپیوتری ما احتیاج به ابزار و تجهیزاتی داریم تا شبکه ای کارآمد داشته باشیم. یکی از مهم ترین و مطرح ترین تجهیزات شبکه کابل ها هستند. کابل در انواع و اقسام گوناگون با ویژگی ها و کاربری های مختلف تولید می شوند تا توسط کاربران مورد استفاده قرار بگیرند. کابل شبکه ابزاری است که که در ایران نیز تولید می شود. به همین دلیل می خواهیم در این مقاله به معرفی بهترین کابل شبکه ایرانی بپردازیم.

در این مقاله از سایت ماز کابل که خود سایتی برای ارائه انواع کابل شبکه می باشد، ابتدا به توضیح کارایی کابل ها، چگونگی کیفیت، انواع برند ایرانی تولید کابل و سپس چگونگی انتخاب بهترین آن می پردازیم. پس برای دانستن پاسخ این سوال که بهترین کابل شبکه ایرانی کدام است، با ما همراه باشید.

بهترین کابل شبکه ایرانیچیستی و کارایی کابل شبکه

پیش از هر چیز درباره برند های تولید کابل، باید بدانید که کابل شبکه چیست. کابل شبکه از قرار گرفتن چند رشته که به صورت زوج دور هم تابیده می شوند تشکیل می شود. جنس این رشته ها نیز یکی از عوامل تفاوت کابل ها با یکدیگر است.

پس از تابیدن رشته ها به دور هم، نوبت به گذاشتن فویل یا شیلد و سپس روکش می رسد. این گونه ما یک کابل شبکه داریم که می توانیم با انتخاب جنس های مرغوب مختلف برای آن ها کارایی ها و هزینه های متفاوتی را نیز داشته باشیم.

کابل شبکه که از مهم ترین اجزای شبکه است، در شبکه مثل شاهراه های ارتباطی در یک منطقه تجاری عمل می کند. وظیفه کابل شبکه در شبکه ها انتقال دادن دیتا و اطلاعات است و این گونه کار اصلی شبکه انجام می شود. کابل شبکه می تواند میان اجزای خاص شبکه و جریان برق و … ارتباط ایجاد کند.

چگونه کیفیت بالای یک کابل را تشخیص دهیم

راه های مختلفی برای کیفیت سنجی و یافتن بهترین مدل کابل شبکه وجود دارد. در این بخش از مقاله بهترین کابل شبکه ایرانی به بررسی این راه ها می پردازیم اما قبل از آن باید نکته ای را بگوییم. گاهی این که کابل خریداری شده بهترین باشد مهم نیست.

چیزی که اهمیت دارد متناسب بودن ویژگی های کابل با شبکه شماست و اگر این تناسب با بهترین بودن کابل همراه باشد، شما یک انتخاب عالی خواهید داشت.

یکی از روش ها برای دسته بندی کابل ها، قرار دادن آنان بر اساس ویژگی ها در Category های مختلف است که به اختصار آنان را Cat به همراه یک عدد که از 1 تا 8 می باشد می بینیم.

هر چه این عدد بزرگ تر باشد، سرعت انتقال اطلاعات، پهنای باند و کیفیت کارایی کابل بیشتر است. یکی دیگر از روش های تقسیم بندی کابل ها، وجود یا عدم وجود شیلد و فویل در ساختار آنان است. با ساختار فویل دار و شیلددار کابل در برابر تداخل های الکترومغناطیسی و نویز ها مقاوم می شود.

نوع SFTP با فویل و نوع UTP بدون فویل است. جنس روکش کابل نیز که در برابر حریق مقاوم باشد یا خیر نیز اهمیت دارد. بدین صورت شما می توانید با دانستن این اطلاعات کیفیت کابل شبکه را تشخیص دهید.

همچنین بخوانید درباره: کابل شبکه ایرانی

انواع کابل شبکه های ایرانی:

در این قسمت از مقاله بهترین کابل شبکه ایرانی، سعی بر این است که انواع کابل شبکه داخلی را در این جا معرفی نماییم.

  • کابل شبکه ofc

یکی از کابل شبکه های ایرانی که ویژگی هایی بسیار هیجان انگیز دارد، کابل ofc است. این کابل با پیشرفت شبکه ها و افزایش پهنای باند ها هماهنگ است و همچنین با توجه به جنس خاص سیمش که از جنس مسی بهتر می باشد، سرعت بالایی در انتقال اطلاعات دارد.

منظور از جنس خاص سیم همان شیشه یا پلاستیک است که اجزای تشکیل دهنده یک کابل نوری هستند. با این نوع کابل می توان حجم زیادی از اطلاعات را با سرعت و به صورت محافظت شده انتقال داد. شاید این کابل به دلیل هزینه اقتصادی و به صرفه اش در کنار این مقدار کارایی، بهترین کابل شبکه ایرانی باشد!

  • کابل شبکه FTTH

کابل شبکه FTTH یکی از کابل شبکه های فیبر نوری است اما تفاوت آن با سایر کابل ها در مکان استفاده است. این نوع کابل را که تمامی ویژگی های یک کابل فیبر نوری را دارد، می توانید برای مصارف شخصی و خانگی استفاده کنید و از کارایی بالای آن در انتقال ویدئو، اطلاعات، ویس و … استفاده کنید.

این کابل از کارایی به مراتب پیشرفته تری نسبت به کابل های مسی برخوردار است و می تواند عملکرد بسیار بهتری در شبکه از خود نشان دهد اما قیمت آن تفاوت چندانی با یک کابل مسی ندارد و همین ویژگی سبب محبوبیت آن در ایران و شاید تبدیل شده آن به بهترین کابل شبکه ایرانی می شود.

نکات دیگری که جالب توجه هستند، درباره امنیت استفاده از این نوع کابل می باشند. با این کابل محافظت شده شما می توانید با خیالی آسوده به انجام کارهای خود بپردازید. همچنین به دلیل کیفیت بالا این کابل مقدار استفاده از اینترنت در هنگام استفاده را خود به خود کاهش می دهد و از سرعت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

  • کابل شبکه OBUC

آخرین کابل شبکه ایرانی که به شما معرفی می شود، کابل OBUC است. موارد مصرف این کابل با دو کابل قبلی متفاوت است و به صورت فیبر نوری خاکی نام برده می شود. به همین دلیل ساختار آن مانند داشتن دو روکش پلی اتیلنی و نوار جاذب مناسب استفاده در خاک می باشد.

این کابل دارای ویژگی هایی بسیار جذاب در ساختارش می باشد و به همین دلیل گفته می شود که استفاده از آن به جای کابل های ژله ای قدیمی بسیار به صرفه تر است.

بهترین کابل شبکه ایرانیجمع بندی

در این مقاله تلاش شد تا بهترین کابل شبکه ایرانی معرفی شود اما در نهایت تصمیم گیری با خریداران است. گاهی اوقات شما بهترین کابل را می خرید اما به هنگام استفاده متوجه ناهمخوانی ویژگی های آنان با یکدیگر می شوید. برای همین گفته می شود که بهترین کابل شبکه، آن است که متناسب با شبکه شما و دارای کیفیت بالا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.