خرید کیستون شبکه

اگر با تجهیزات شبکه سر و کار داشته باشید حتما با کیستون شبکه هم سروکار داشته اید. در خرید کیستون شبکه باید به چند نکته کلیدی دقت کنید که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

کیستون شبکه چیست؟

کیستون یک رابط از جنس ماده است که به طور معمول روی دیوار یا پچ پنل نصب می‌ گردد و به رابط نر متصل می شود.

این قطعه در واقع به کابل ها متصل می شود و اتصال آن را با دیگر اجزای شبکه ممکن می کند. کیستون ها دارای انواع گوناگونی می باشند که در ادامه ی مطلب به آن ها می پردازیم.

خرید کیستون شبکه درست

یکی از مهم ترین راه هایی که می توان برای دسته بند کیستون ها در نظر گرفت، توجه به محل جای گذاری آن ها می باشد.

کیستون شبکه می تواند به پچ پنل، اتصال کف ترانکینگ،  باکس روکار و باکس توکار متصل شوند.

لازم است دقت  داشته باشید که برای نصب کیستون ضروری است که  از نوع مناسب آن استفاده نمایید.

برای مثال استفاده از کیستون کف به جای کیستون توکار می تواند موجب ایجاد قطعی گردد.

هنگامی که کیستون در جای خود قرار نداشته باشد، ایرادات و اشکالاتی در شبکه به وجود می آید.

خرید کیستون شبکه

دسته های اصلی کیستون شبکه

از جمله مهم ترین عناصر در تجهیزات شبکه بررسی طبقه بندی آن ها می باشد. کابل های شبکه بر حسب عواملی مانند قدرت و کیفیت به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند.

یکی دیگر از نکاتی که باید در خرید کیستون شبکه مد نظر داشته باشید این است که کیستون ها انواع مختلفی دارند و شما باید با توجه به نیازمندی خود کیستون مناسب خود را خریداری کنید.

هر یک از دسته بندی های کابل نیز به اختصار cat نام دارد و با شماره گذاری متمایز می شوند. این دسته بندی، شامل کیستون ها نیز می شود.

یعنی کیستون ها، بر طبق دسته بندی کابل ها دسته بندی می شوند و هنگام استفاده از آن ها باید به این تناسب دسته بندی در کابل و کیستون ها توجه نمود.

نکاتی که در خرید کیستون شبکه باید در نظر داشته باشید

در خرید کیستون شبکه نیز مانند خرید محصولات دیگر لازم است تا برای گرفتن بهترین نتیجه از خرید خود به نکاتی دقت کنید. از جمله ی نکات خرید کیستون شبکه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

همان طور که ذکر شد کیستون شبکه دارای انواع مختلفی می باشد.

به همین دلیل لازم است که شما پیش از خرید کیستون شبکه انواع آن را بررسی نمایبد و مشخص کنید که به طور دقیق کدام نوع از ان ها مورد نیاز شما می باشد.

برای مثال استفاده از کیستون کف به جای کیستون توکار  می تواند موجب ایجاد قطعی گردد.

هنگامی که کیستون در جای خود قرار نداشته باشد، ایرادات و اشکالاتی در شبکه به وجود می آید.

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید هر نوع وسیله ای لازم است به آن توجه داشته باشید، کیفیت محصول می باشد. این قضیه در هنگام خرید کیستون شبکه نیز صادق است.

کیفیت پایین کیستون شبکه می تواند موجب آسیب رساندن به دیگر اجزاء شبکه شود. به همین دلیل لازم است هنگام خرید این قطعه به کیفیت آن نیز توجه داشته باشید.

شما می توانید برای اطمینان از کیفیت بالای کیستون شبکه برندهای معتبر آن را خریداری نمایید. البته دقت داشته باشید که برخی اوقات تنها برند بودن کیستون شبکه مهم نیست زیرا می تواند غیر اصل باشد.

منظور از غیر اصل بودن این است که توسط شرکت های دیگری و با نام برند های معتبر تولید شده باشد.

مسلما این محصولات غیر اصل دارای کیفیتی مانند محصولات اصل نمی باشند و به همین دلیل هنگام خرید آن ها باید توجه کافی خرج کرد.

برای اطمینان از اصل بودن کیستون بهترین راه خرید از فروشگاه های معتبر و یا نمایندگی های مجاز برندهای معروف است.

برندهای معتبر کیستون شبکه می‌توان به برندهای لگراند، نگزنس و… اشاره نمود که در ادامه به توضیح برخی از این برند های کیستون شبکه  می پردازیم.

همچنین بخوانید درباره: شناخت انواع پچ پنل و راهنمای خرید

برندهای برتر تولید کننده کیستون شبکه

كيستون شبكه لگراند:

یکی از معتبر ترین برند های تولید کننده ی کیستون شبکه می توان به برند لگراند اشاره نمود. کیستون شبکه لگراند دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد.

عوامل مختلفی روی قیمت کیستون شبکه ی لگراند تاثیر گذار است که از جمله ی آن ها می توان به نوع و کاربرد کیستون اشاره نمود.

در خرید کیستون شبکه ی لگراند لازم است دقت داشته باشید که نوع مناسبی از آن را انتخاب کنید.

كيستون شبكه نگزنس:

برند نگزنس در ایران، یکی از پر طرفدار ترین برندها ی تولید کننده ی انواع تجهیزات شبکه می باشد. که کیفیت بالای محصولات آن بر کسی پوشیده نیست.

این کمپانی سابقه ی طولانی با توجه به دیگر برندهای اروپایی دارد. قیمت محصولات تولید شده نگزنس به نسبت برند لگراند پایین تر می باشد.

خرید كيستون شبكه ايرانی:

شرکت های  البرز، سوپیتا و دانوب از جمله شرکت های ایرانی در زمینه ی تولید تجهیزات برقی شبکه می باشند.

محصولات این شرکت ها علاوه بر داشتن قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن دارای استاندارد های بین المللی نیز می باشند و کیفیت بسیار بالایی دارند.

5148756جمع بندی

اگر با تجهیزات شبکه سر و کار داشته باشید حتما از کیستون شبکه استفاده کرده اید. کیستون یک رابط از جنس ماده است که به طور معمول روی دیوار یا پچ پنل نصب می‌ گردد و به رابط نر متصل می شود.

این قطعه در واقع به کابل ها متصل می شود و اتصال آن را با دیگر اجزای شبکه ممکن می کند. کیستون ها دارای انواع گوناگونی می باشند.

دلیل لازم است که شما پیش از خرید کیستون شبکه انواع آن را بررسی نمایبد و مشخص کنید که به طور دقیق کدام نوع از ان ها مورد نیاز شما می باشد.

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید هر نوع وسیله ای لازم است به آن توجه داشته باشید، کیفیت محصول می باشد.

این قضیه در هنگام خرید کیستون شبکه نیز صادق است. از جمله برندهای معتبر کیستون شبکه می توان به برندهای لگراند، نگزنس و… اشاره نمود.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *