کابل شبکه نگزنس

کابل شبکه نگزنس

شرکت نگزنس یک شرکت قدیمی و مهم و یکی از بهترین تولیدکنندگان در زمینه تولید تجهیزات پسیو شبکه و مخابرات و کابل می باشد که کابل شبکه نگزنس هم یکی از تولیدات این برند معروف می باشد.از تولیدات دیگر این شرکت بزرگ می توان به پچ پنل و کیستون و انواع کابل تصویر و…هم اشاره کرد

کابل شبکه نگزنس چیست؟

این کابل از محبوب ترین کابل های شرکت نگزنس می باشد که در ایران هم بسیار پرکاربرد و پرطرفدار است.ای کابل های نگزانس از نوع UTP ویا U/UTP ساخته می شوند  و به دلیل روکش مناسب خود کمترین میزان از نویز و اختلال الکترومغناطیسی را دارند و همچنین روکش خوب و مقاوم، این کابل را در برابر عوامل بیرونی اعم از ضربه و اشتعال محافظت می کند.

انواع کابل LAN  براساس سرعت

شرکت نگزنس کابل های متفاوت تولید می کند که مطابق با نیاز می توان از آنها استفاده کرد در اینحا چند نمونه از کابل های LAN را معرفی خواهیم کرد.

  • کابل شبکهLAN  نگزنس cat5 و cat5e
  • کا‌بل شبکه LAN نگزنس  cat6 و cat6a
  • کا‌بل شبکه LAN نگزنس  cat7
  • کا‌بل شبکه LAN نگزنس  cat8

کابل LAN نگزنس  cat5 و cat5e

این کابل دارای پهنای باند 100MHZ و نرخ ارسال داده در این نوع از کابل های شبکه نگزنس حداکثر به 100 Mbps می باشد.نوع cat5e اصلاح شده و ارتقاء یافته از cat5 است که مشکلات و کمبود های نوع اولیه را ندارد و در حاضر حاضر رواج بیشتری از نوع اول خود دارد.

کابل LAN نگزنس  cat6 و cat6a

کابل شبکه نگزنس cat6 از چهار سیم مسی تشکیل شده و اتصال اترنت را پشتیبانی می کندو همچنین به دلیل وجود فویل بین سیم های آن نویز کمتری دارد و قطر بیشتری نسبت به کابل های cat5 دارد و همچنین افت ولتاژ کمتری هم دارد و سرعت بیشتری از کابل های نسل های قبل خود دارد. cat6e هم نسل بعدی کابل cat6 است و در فاصله های طولانی کاربرد بهتری دارد.

کابل LAN نگزنس  cat7

این کابل شبکه نگزنس برای انتقال داده پرسرعت (تا 10 گیگابیت برثانیه)اترنت مورد استفاده قرار می گیرد و برای انتقال سیگنال هایی با اندازه 600 مگا هرتز مناسب است.

کابل LAN نگزنس  cat8

کا‌بل شبکه LAN نگزنس  cat8 جدیدترین نوع از کابل هاست . سرعت انتقال داده در این کابل ها بسیار بالاست و وقتی فاصله بین سوئیچ و سرور کم باشد بسیار کارآمد هستند.

 

انواع کابل نگزنس بر اساس نویز

کابل های نگزنس بر اساس نویز به 3دسته اساسی تقسیم می شوند.

  • کا‌بل شبکه نگزنس SFTP
  • کا‌بل شبکه نگزنس UTP
  • کا‌بل شبکه نگزنس FTP

 

کابل شبکه نگزنس SFTP

کابل شبکه نگزنس

در این نوع از کابل  به دور زوج سیم ها هم از شیلد و هم از فویل های آلومینیومی استفاده شده است کهاین مسئله باعث شده از ایجاد نویز تا حد زیادی جلوگیری شود.این کابل ها نسبت به کابل های دیگر گران تر هستند.

کابل شبکه نگزنس UTP

کابل شبکه نگزنس UTP

 

کابل شبکه  UTP از ساده ترین نوع کابل هاست که نه شیلد و نه فویلی به دور زوج سیم های ان کشیده شده است و همین امر باعث شده تا اختلالاتی نویز این کابل بالا باشد.

کابل شبکه نگزنس FTP

کابل شبکه نگزنس FTP

 

این کابل شبکه  هم مانند کابل UTP می باشد با این تفاوت که یک فویل آلومینیومی به دور زوج سیم های آن کشیده شده که می تواند تا حدی از اختلالات نویز جلوگیری کند.

انواع روکش کابل نگزنس

کابل ها از نظر روکش انواع مختلفی دارند که بسته به نوع احتیاج مورد استفاده قرار می گیرند.در اینجا 3نوع روکش برای کابل های نگزنس را معرفی و توضیح می دهیم.

  • روکش کا‌بل شبکه نگزنس از نوع LSZH
  • روکش کا‌بل شبکه نگزنس نوع PVC
  • روکش کابل شبکه نگزنس LSFRZH

روکش کابل نگزنس از نوع LSZH

 

کابل های نگزنس با روکش LSZH در هنگام آتش سوزی گازهای سمی از خود تولید نمی کند و این خطرات جانی را در هنگام خاموش کردن آتش را کمتر می کندو همچنین به دلیل اینکه از گازهای هالوژن کمتری در ساختار و جنس این روکش کابل نگزنس استفاده شده با محیط زیست هم سازگارتر است و این روکش ها انعظاف کمتری نسبت به روکش PVC دارند.

روکش کابل نگزنس نوع PVC

در این نوع از روکش کابل  از پلیمر و پلاستیک های بهم فشرده شده استفاده شده و به دلیل ارزان بودن آنها در کابل های شبکه و کابل های مخابراتی و برقی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.این نوع روکش ها قابلیت اشتعال بالایی دارند و در هنگام اشتعال نیز گازهای سمی تولید می کنند که دبسیار خطرناک است و در هنگام اشتغال نیز خاموش کردن آنها نیز سخت است. این روکش هاانعطاف بالاتری نسبت به روکش های دیگر دارند.

روکش کابل نگزنس LSFRZH

این روکش کابل شبکه  تمام مزیت روکش کابل LSZH را دارند با این تفاوت که در هنگام آتش سوزی مشتعل نمی شوند و آتش نمی گیرند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم

منوی اصلی