کیستون چیست؟ همه چیز راجب کیستون UTP cat6

کیستون شبکه

کیستون یکی از پرکاربرد‌‌ترین تجهیزات شبکه‌های داخلی یا همان LAN بشمار میرود.شرکت AMP اولین کیستون که Cat3 است را بمنظور کار در سیستم کابل کشی ساخت یافته خطوط تلفن داخلی معرفی کرد.سپس به علت سهولت استفاده از این قطعه آن را در شبکه های کامپیوتری نیز مورد استفاده قرار داد. نکته قابل توجه این است که واژه کیستون 16 سال بعد به عبارتی در سال 1995 توسط ICCC به این قطعه، اطلاق شد.از کیسون در هر جا که نیاز باشد تا به کابل شبکه ی موجود در زیرساخت اتصال پیدا کنید استفاده میشوداز جمله میتوان به داخل پچ پنل ، فیس پلیت های روی ترانکینگ ، باکس های روکار برای نصب روی دیوار ، باکس های توکار و همچنین باکس های کف خواب اشاره نمود .

کیستون Cat6 UTP انواع کیستون و کاربردهای آن

دسته اول:

کیستون ها را باتوجه به محل قرارگیری شان می توان در انواع مختلف باکس های روکار جهت نصب روی دیوار، پچ پنل، باکس های توکار برای نصب داخل دیوار یا فیس پلیت های مختلف بمنظور نصب روی ترانکینگ و باکس های کف خواب استفاده نمود.

دسته دوم:

کیستون ها بر اساس نوع به دسته های CAT5، CAT5e، CAT6، CAT6a، CAT7، CAT7a تقسیم بندی می شوند.

دسته سوم:

جنس کیستون:که کیستون ها بر اساس نوع جنس بدنه نیز به دو دسته فلز و تمام PVC دسته بندی می شوند.هنگامی که کابل های شبکه از کنار کابل برق رد می شوند لازم است تا در سراسر شبکه سیستم ارتینگ بصورت درست برقرار شود که در این صورت می بایست از کیستون های دارای بدنه فلزی استفاده نمود تا سیم ارت کابل شبکه به بدنه فلزی کیستون اتصال پیدا کند و مسیر عبور جریانات القایی تا چاه ارت کامل شود.

کیستون Cat6 UTP کیستون UTP cat6

کیستون ها بخشی از تجهیزات پسیو شبکه محسوب می شوند.کیستون Cat6 UTP به عبارتی یک قطعه در ابعاد کوچک است که براساس آخرین استانداردهای بین المللی کابل کشی Cat6 طراحی شده و از سرعت انتقال داده 1 گیگا بر ثانیه و پهنای باند 250 مگاهرتز حمایت می کند.همچنین کیستون شبکه Cat6 UTP با پشتیبانی از نرخ تبادل اطلاعات بالا، از پرکاربرد ترین کیستون شبکه به حساب می آید.کیستون های UTP دارای دو قسمت هستند، یک بخش همان قسمت اصلی کیستون است و یک قسمت پلاستیکی که به جهت پانچ کردن کابل بر روی کیستون بکار برده می شود.

نصب و استفاده از کیستون UTP cat6

نصب این قطعه در داخل پریز شبکه انجام می پذیردو برای برقراری ارتباط بین کابل شبکه به کیستون شبکه Cat6 UTP را توسط یک آچار پانچ به آسانی می توان انجام داد البته می توان بدون آچار و به صورت دستی نیز این اتصال را برقرار نمود. این کیستون ها را می توان در پچ پنل ها و ترانکینگ ها نصب کرد. بمنظور راحتی استفاده در تجهیزات شبکه هم می‌توانید طبق جدول رنگ که روی اغلب کیستون‌ها وجود دارد عمل کنید.از رایج ترین موارد استفاده از این نمونه کیستون، می توان به استفاده در پریزهای توکار و روکار و بعلاوه پچ پنل های شبکه اشاره نمود.

CAT6UTP NEXANS 1280x1280 1 1280x1280 1

 

جزئیات کیستون Cat6 UTP

زاویه 180 درجه و جنس پلاستیکی بدنه این کیستون از دیگر مشخصه هایش می باشد.کیستون شبکه Cat6 UTP در بسته بندی 24 عددی قابل ارائه است و به رنگ خاکستری تولید می شوند.

نوع کیستون: UTP (بدون شیلد)

طبقه بندی کیستون: Cat6

جنس: پلاستیک

رنگ: خاکستری

وزن: 50 g

cat6 utp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *