پیگتیل LC- فیبرنوری و تجهیزات آن

فیبرنوری و تجهیزات آن

فیبر نوری یکی از محیط های انتقال داده با سرعت بالا است. امروزه از فیبر نوری در موارد مختلفی نظیر: شبکه های کامپیوتری، شبکه های تلفن شهری و بین شهری و اینترنت استفاده می شود. پس از کابل کشی فیبر نوری و محافظت از تارهای آن و همچنین برای کار کرد درست و صحیح شبکه فیبر نوری به یک سری تجهیزات نیاز است. تجهیزات فیبر نوری شامل محصولاتی همچون پچ کورد، پیگتیل، کانکتور، اسپلیتر، مفصل فیبر و … می شود که در انواع مختلف و برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله قصد داریم بررسی بر پیگتیل ها داشته باشیم.

defaultپیگتل فیبر نوری

پیگتیل، یک کابل فیبر نوری است که یک سر آن کانکتور خورده است و سر دیگر آن آزاد می باشد و به کابل فیبر نوری دیگری فیوژن می شود. کانکتورهایی که در انتهای کابل فیبر قرار می گیرند، ممکن است از انوع مختلف با پولیش APC و یا UPC انتخاب شوند یا ممکن بصورت یکسان انتخاب شوند… به این صورت که پیگتیل باید متناسب با قطر کابل فیبر نوری و سر رابط دستگاه انتخاب شود.پیگتیل فیبر نوری معمولا در تجهیزات مدیریت فیبر نوری مانند ODF، جعبه فیبرها و جعبه تقسیم یافت می‌شود.

پیگتیل فیبر نوری باتوجه به نوع کابل و سوکت مورد نظر گزینش می شود که یا سینگل مد یا مولتی مد است و برای ایجاد ارتباط و اتصال فیبر به آداپتور کاربرد دارد. پیگتیل فیبر نوری برای پایان دادن به کابل فیبر نوری از طریق فیوژن یا اسپلایسینگ مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. کابل‌های پیگتیل با کیفیت بسیار بالا، در قرار گرفتن کنار اسپلایسینگ فیوژن صحیح، بهترین عملکرد ممکن را برای خاتمه کابل فیبر نوری عرضه می کند.

با توجه به مدل های مختلف کانکتور کابل پیگتیل که در یک سر کابل وصل می شوند، پیگتیل‌هادر این دسته بندی ها قرار می گیرند: پیگتیل فیبر نوری LC، پیگتیل فیبر نوری SC، پیگتیل فیبر نوری ST، پیگتیل فیبر نوری FC، پیگتیل فیبر نوری MT-RJ، پیگتیل فیبر نوری E2000 و غیره. با ساختارها و ظاهر متنوعی که دارند، هر یک از آن‌ها از مزایای منحصر به فرد خود را در کاربست‌های مختلف و سیستم‌های متفاوت دارند.

پیگتیل فیبر نوری LC پیگتل LC

اگر بخواهیمپیگتیل فیبر نوری را تعریف کنیم این گونه بیان می کنیم که یک رشته تار نازک می باشد که به قابلیت شکنندگی آسانی دارد. به همین دلیل است که قطعه اتصال فیبر باید در محلی محکم قرار داده شود تا پچ کورد فیبر به آن اتصال یابد. این قطعه را آداپتور فیبر نوری می نامند.

پیگتیل فیبر نوری LC یک رشته کابل نوری در متراز های متفاوت است که یک سر کابل کانکتور LC میخورد و سر دیگر آن کانکتوری آزاد می ماند و در کارخانه فیوژن می شود و یا اینکه با کریمپ فلزی با تار دیگر از کابل دیگر متصل می شود. راحتی استفاده و قیمت مناسب این محصول آن را به یکی از پرکاربرد ترین کانکتورهای فیبر نوری تبدیل کرده است. نوع کانکتور موردبکار رفته در پیگتیل فیبر نوری LC بر اساس قطر کابل متفاوت می باشند.

پیگتیل فیبر نوری LC میتواند دارای قطر های مختلفی باشد به عنوان مثال می تواند با قطر 0.9  یا همان 900 میکرون یا 2.0MM  و یا 3.0MM باشد. البته در هنگام سفارش باید این مورد را نیز مد نظر داشته باشید. پیگتیل فیبر نوری LC که میتواند از جنس PVC  و یا LSZH باشد. نوع پالیش سر فرول کانکتور نیز هنگام سفارش باید در نظر بگیرید می تواند APC یا UPC باشد. رنگ کانکتور با پالیش APC همیشه سبز رنگ است چه در حالت مولتی و چه در حالت سینگل ولی اگر نوع پالیش UPC باشد در حالت مولتی مد رنگ آن فیلی و در حالت سینگل مد آبی رنگ است.

پیگتیل فیبر نوری LC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *