پچ کورد فیبرنوری SC-LC Duplex OM 3 multimode

انواع پچ کوردها و خصوصیات آن‌ها

کابل پچ یا همان پچ کورد یک کابل الکتریکی یا نوری است که بمنظور اتصال یک قطعه الکترونیکی یا نوری به قطعه دیگر جهت مسیریابی سیگنال استفاده می شود. دستگاه هایی از انواع گوناگون از قبیل سوئیچی که به کامپیوتر اتصال داده می شود، یا سوئیچی که به روتر متصل می گردد توسط پچ کورد به یکدیگر متصل می شوند. پچ کوردها معمولآ در رنگ های مختلفی تولید می شوند تا به راحتی از یکدیگر تشخیص داده شوند. ویژگی دیگری که پچ کوردها از آن برخوردارند این است طول کوتاهی دارند (از دو متر بیشتر نیستند). از آنجا که پچ کورد از یک طول مشخص از کابل شبکه می باشند، میتوان انواع تقسیم بندی های کابل شبکه را نیز برای پچ کوردها استفاده کرد.

از انواع مختلف پچ کورد ها می توان موارد زیر را نام برد:

کابل های هدفون، کانکتور های TT، کانکتور های XLR، کانکتور های تلفن TRS، کانکتور های RCA، کابل های میکروفون و سایر موارد از این دست می باشند. در حقیقت پچ کورد با کابل ویژه کابل کشی ساختار یافته استاندارد در این زمینه متفاوت است. در واقع پچ کورد برای افزایش انعطاف پذیری تابیده شده است و در صورتی که کابل استاندارد از مس طراحی و تولید شده است.

به طور کلی می‌توان گفت پچ کوردها به دو دسته مسی و فیبر نوری طبقه بندی می‌شوند.

پچ کورد فیبر نوری

انواع متنوع از پچ کورد فیبر نوری با انواع مختلف کانکتورها نظیر:  LC، FC، SC، ST، MU ، MTRJ و E2000 و غیره وجود دارد.MPO, MTP, VARIO نمونه‌هایی از کانکتورهای فیبر نوری چند رشته‌ای می باشند و SC, LC, ST, FC, E2000 کانکتورهای مخصوص رشته‌های فیبر نوری. پچ کورد های فیبر نوری معمولاً دارای تعدادی کر هستند که از یک تا 48 کر وجود دارند و در متراژ های مختلف ساخته می شوند. همچنین امکان سفارش مطابق با درخواست مشتری بر اساس تعداد فیبر، طول کابل، نوع و تعداد کانکتور وجود دارد.

blankپچ کورد فیبرنوری SC-LC Duplex – OM 3 multimode

سوئیچ شبکه و پچ پنل فیبر نوری با استفاده از کابلی که از قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی بهره مند است به یکدیگر وصل می شوند که آن کابل را پچ کورد فیبر نوری می نامند. پچ کورد فیبر نوری غالبآ به منظور ایجاد ارتباط میان دستگاه های اکتیو شبکه و انتهای سربندی شده کابل های فیبرنوری استفاده می شوند. در این خصوص با توجه به نوع آداپتور های محل سربندی کابل و نوع کانکتور ورودی دستگاه اکتیو پچ کورد ها نیز با کانکتور مخصوص تولید می شوند.

پچ کورد فیبرنوری SC-LC Duplex – OM 3 multimode  دوتایی است ، به این معنا که در هر یک از دو سر پچ کورد یک عدد آداپتور دوتایی SC مالتی مود قرار گرفته است. این پچ کورد همزمان کار ارسال و دریافت پالس نوری را انجام می دهد. همچنین از این محصول برای کاربردهای داخلی (Indoor) استفاده می شود تا ارتباطات پر سرعت با پهنای باند بالا را فراهم کند. از مزایای این محصول میتوان سازگاری با انواع استاندارد های IEC, TIA/EIA, NTT and JIS  و ساختار مشتکی کانکتور فیبر نوری SC را نام برد.

  • نوع کانکتور: SC-LC
  • رنگ کابل :  فیروزه ای
  • رنگ کانکتور کرم
  • برند : لگراند فرانسه
  • متراژ : دو متری
  • OM 3
  • تعداد کانکتور: Duplex
  • نوع کابل : MultiMode

blank

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم

منوی اصلی