پچ پنل 24 پورت CAT6 UTP AMP

پچ پنل چیست؟

آشنایی با انواع تجهیزات مخابراتی از جمله پچ پنل می تواند به افراد کمک کند تا ارتباطات بهتری در محیط های مختلفی داشته باشند. پچ پنل همانطور که اسمش مشخص است یک پنل می باشد که برای پچ کردن مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه اصلی پچ پنل این است که بین نقاط انتهایی کابل های شبکه و تجهیزات شبکه ای از قبیل هاب، روتر،… قرار گرفته و به جای اینکه کابل های شبکه مستقیم به این تجهیزات اتصال یابند از طریق پچ پنل وصل می شوند.

پچ پنل ها تمام کابل هایی که به سوکت ها اتصال داده شده اند را در یک نقطه که مرکز قرار گیری رک است جمع آوری می کنند و آنها را وارد پچ پنل کرده و شماره گذاری می کنند تا در صورت لزوم هر سوکتی را که نیاز دارند با یک کابل کوچک شبکه به سوئیچ اتصال دهند.

اهمیت استفاده از پچ پنل ها

در مواقعی که از سوکت شبکه استفاده می کنیم و قصد قطع کردن ارتباط فیزیکی تجهیزات با هم را داریم، باید این سوکت که به سر کابل شبکه وصل است را از دستگاه جدا نماییم. در نتیجه اگر این کار به کرار  و به دفعات متوالی انجام گیرد کم کم شاهد خراب شدن سوکت و نیاز به تعویض آن خواهیم بود که می تواند هزینه های اضافی روی دست شرکت و یا سازمان بگذارد. به همین خاطر عدم استفاده از پچ پنل موجب خراب شدن و تعویض سوکت شبکه خواهد شد.

مورد دیگر این است که در پچ پنل ها فضای کافی برای برچسب زدن روی پورت ها وجود دارد تا به راحتی عیب یابی یا بروز مشکل کابل ها شناسایی شود. همچنین به‌ جای این که کابل‌ های شبکه به صورت کاملا مستقیم به تجهیزات شبکه ‌ای وصل شوند، ارتباط آن ها توسط پنچ‌ پنل صورت خواهد گرفت. اگرچه وجود پچ ‌پنل در شبکه‌ های کوچک و محدود زیاد ضروری به حساب نمی آید اما استفاده از آن در شبکه‌ هایی که در طی زمان قصد توسعه و گسترش پیدا کردن دارند، امری ضروری است.

در مواقعی که خواستار انتقال دو کاربر در یک محیط و شرکت می باشیم مجبور هستیم کل مسیر کابل کشی را تغییر دهیم که می تواند علاوه بر اتلاف وقت موجب تحمیل هزینه های گزاف و اضافی نیز شود. اما  اگر از پچ پنل در محیط استفاده نماییم می توانیم به راحتی با استفاده از یک پچ کورد، پورت های مربوط به هر کاربر را تغییر دهیم.

انواع پچ پنل!

بر اساس ماژولار بودن یا نبودن:

ماژولار بودن این امکان را فراهم می سازتا از کیستون های مختلف در پچ پنل بکار رود. از مزایای ماژولار بودن این است که در صورت خرابی یکی از کیستون ها نیاز به تعویض کل پچ پنل نمی باشد و فقط کیستون خراب تعویض می شود. بطور کلی یکی از مهم ترین ویژگی پچ پنل ها ماژولار بودن آنها است. در خصوص با پچ پنل های ماژولار ذکر این نکته الزامی است که در پچ پنل هاي ماژولار مي توان چندين نوع پورت به عنوان مثال utp stp , ftp , cat5 , cat5e cat6 , cat7 و حتي انواع پورت فيبر نوري مالتي مود و سينگل مود را نیز در کنار یکدیگر قرار داد.

بر اساس تعداد پورت:

این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که پچ پنل های شبکه باید هماهنگ با استاندارد سایر تجهیزات انتخاب شوند. پچ پنل لگراند به مانند سایر تجهیزات شبکه از استاندارد رده بندی سرعت پشتیبانی خواهد نمود و شما شاهد انواع گوناگونی از پچ پنل های Cat5e ،Cat6 و دیگر رده بندی ها می باشید.

بر اساس استاندارد Cat:

یکی از موارد تاثیر گذار و حائز اهمیت در خرید یک پچ پنل تعداد پورت های آن می باشد و پچ پنل های 16، 24و 48 پورتی بیشترین استفاده را در شبکه ها دارند.

blank

پچ پنل 24 پورت CAT6 UTP AMP

پچ پنل شبکه امپ 24 پورت CAT6 UTP از تجهیزات شبکه با کیفیت شرکت آمریکایی امپ است. شرکت AMP یک شرکت آمریکایی است که از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات شبکه محسوب می شود. این محصول دارای 24 پورت است. به این معنا که می توان 24 کیستون شبکه را بر روی آن به راحتی نصب کرد. پچ پنل شبکه 24 پورت CAT6 UTP بمنظور استفاده در تجهیزات شبکه UTP بسیار مناسب است. از آنجا که کیستون های UTP فاقد شیلد می باشند و قادر به حذف نویز و تداخل های الکترومغناطیسی نیستند، می توان در تجهیزات FTP یا SFTP هم از این پچ پنل استفاده نمود که در این صورت شبکه دچار مشکل خاصی نمی گردد. کیستون های این محصول دارای استاندارد CaT6 هستند بنابراین قادر به پشتیبانی از سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه و پهنای باند 250 مگا‌هرتز می باشند.

بسته بندی محصول:

بر روی این بسته بندی برچسبی حاوی اطلاعات این پچ پنل درج شده که به کاربر کمک می‌کند در سریع ترین زمان به اطلاعات حاوی مشخصات محصول دست یابد. این اطلاعات شامل پارت نامبر و تاریخ تولید محصول و غیره می‌شود. همچنین این محصول به صورت کارتنی که لوگوی شرکت AMP روی هر 6 طرف آن است بسته بندی می شود.

محتویات داخل این بسته بندی شامل موارد زیر است:

  • فریم فلزی پچ پنل
  • 1 بسته 24 عددی شامل کیستون امپ
  • 1 بسته 24 عددی شامل قسمت قفل شونده کیستون
  • 1 بسته شامل 8 عدد پیچ و 4 عدد بست پلاستیکی کمربندی و راهنمای نصب پچ پنل

 

blank

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم

منوی اصلی