معرفی بهترین کابل شبکه برند بلدن

کابل شبکه بلدن

بلدن یک برند معتبر و شاخص جهانی است که در سال 1902 در ایالت میسوری آمریکا تأسیس شده است و درحوضه ساخت انواع کابل های شبکه و تجهیزات شبکه و همچنین الکتریکی فعالیت دارد. کمپانی بلدن از اولین ها و جزو بزرگترین شرکت تولید کننده کابل در جهان می باشد. این برند تولید کننده انواع کابل های صنعتی indoor و outdoor است.

کابل شبکه به منظور اتصال کامپیوترها، وسایل شبکه، روتر ها، مودم ها و … به یکدیگر و انتقال داده بر روی آن ها استفاده می شود. کابل شبکه مانند کابل تلفن است با این تفاوت که کابل تلفن 2 یا 4 سیم دارد اما کابل شبکه دارای  8 رشته سیم است.شکل ظاهری سوکت کابل شبکه نیز همچون سوکت کابل تلفن می باشد اما  پهن تر است چون باید 8 سیم را در خود جای دهد. بطور کلی کابل شبکه رابط میان دستگاه ها در شبکه محسوب می شود که فقط توانایی انتقال صفر و یک (جریان و ولتاژ الکتریکی) را دارد و به اصل موضوع کاری ندارد. کابل شبکه دارای سه نوع روکش مهم است.

default

روکش کابل شبکه LSZH:

LSZH نوعی روکش ایمن کابل شبکه است که از مواد بدون هالوژن ساخته شده است. در صورت سوختن و داغ شدن و یا هنگام آتش سوزی، گازهای سمی نظیر هیدروژن کلراید را انتشار نمی دهد.

روکش کابل شبکه PE:

روکش های پلی اتیلن یا PE نسبت به سایر روکش ها مقاومت بیشتری در برابر شرایط محیطی از جمله دما، آب و هوا، کشش، خوردگی و پوسیدگی دارند. از روکش PE به همراه روکش PVC یا LSZH بیشتر در کابل های شبکه Outdoor (مناسب فضاهای باز) بکار برده می شود.

روکش کابل شبکه PVC:

روکش PVC در واقع یک ماده است که به عنوان یک روکش همه منظوره در بسیاری از کابل های شبکه و برق مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل قیمت پایین و انعطاف پذیری بالا، از کابل های با روکش PVC در شبکه های کامپیوتری، مخابرات و سیم کشی های با ولتاژ پایین استفاده می‌شود.  از معایب PVC این است که در هنگام آتش سوزی ممکن است خطرناک باشد. چراکه در صورت سوختن دود زیادی تولید می‌کند و گاز سمی هیدروژن کلراید را آزاد می‌کند.

انواع کابل شبکه

به طور کلی امروزه کابل شبکه در سه نوع برای انتقال داده تولید می شود:

  • کابل های فیبر نوری
  • کابل های زوج تابیده‌شده یا Twisted Pair
  • کابل های کواکسیال

default

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *