نکات خرید تجهیزات شبکه دست دوم

چندی است که فروش تجهیزات شبکه بر روی سایت های اینترنتی خرید و فروش لوازم دست دوم متداول گشته است.
می توانید انواع محصولات شبکه ویژه از قبیل مودم، مودم روتر، روتر،سوییچ آنتن خارجی و کابل و…. را با قیمت هایی پایین تر از بازار پیدا و خریداری کنید.این اقسام را می توانید در سایت های مختلف شیپور، دیوار، ایسام و… پیدا کنید.
چطور می توانیم بفهمیم مودم یا روتر دست دوم به شکل صحیح کار می کند و فاقد مشکل می باشد.در ادامه با ماز کابل همراه باشید تا راهنماییتان کنیم.
اولین پرسش آن است که آیا در حوزه شبکه محصولات دست دوم خرید داشته باشیم یا نه؟ پاسخ بله می باشد.

به خرید محصول دست دوم شبکه مبادرت کنیم؟
در خریداری محصولات الکترونیکی شبکه به شکل کلی یک قانون کلی حکم فرماست.در صورتی که پارامترهای ظاهری محصول فاقد اهمیت باشد و حساس نباشد، قادر به خریدی مناسب با هزینه پایین خواهید بود.
مودم و روتر از محصولات شبکه خانگی می باشند که حساسیت زیادی ندارند، خش افتاده باشند، پیکسل سوخته باشد و نمایشگر یا بدنه ای که ضربه دیده باشد و… را ندارند.از همه مهم تر آنکه شکل ظاهری اهمیتی نداشته و هدف فقط کارکردن در شبکه است.
برای نمونه یک مودم روتر خوب را در نظر دارید که یکسال کار کرده و به منظور یکی دو سال دیگر کار کشیدن آن را خریداری نمایید.در صورتی که صحیح کار کند،چقدر کارکردن آن هیچ اهمیتی ندارد.
عده ی دیگری از افراد که محصول شبکه ای سالم، کارکرده را در سایت های دست دوم فروشی به نمایش می گذارند، به دلیل تغییر محل کار یا خانه، به روزرسانی شبکه، تغییر محل کار یا خانه این کار را انجام می دهند.
موارد قابل رعایت در خرید دست دوم
خریداری مودم یا روتری که متعلق به چند سال پیش است، دور ریختن پولتان است. به روز بودن دستگاه مهم ترین نکته در خریداری مودم می باشد.دستگاه نو را خریداری کنید که به این وسیله خرید دست دوم ارزان تری از بازارخریداری نمایید.
با ورود بعضی از مودم های جدید، مودم های قدیمی هر چقدر هم مورد استفاده قرار نگرفته باشند، باز هم به کار نمی آیند.پس این خرید منطقی نیست.مثلا فرض کنید امروزه تمایل به خرید مودم ADSLیا یا 3G داشته باشید!!!
خرید دستگاه شبکه دست دوم با هدف اصلی قیمت پایین تر انجام می شود.تفاوت قیمت 10 یا 20 هزارتومان اصلا با بازار منطقی نمی باشد.در این صورت پیشنهاد می کنیم جنس اصل با گارانتی را خریداری نمایید.در صورتی که مودمی با قیمت 100 هزار تومان پایین تر پیدا کردید، می توانید بگویید خرید دست دوم اقتصادی تر و توجیه پذیر تر داشته باشید.
سعی کنید دستگاهی را که خریداری می کنید دارای گارانتی باشد. در حال حاضر بسیاری از افراد هستند که با توجه به دلایلی دستگاه های با ضمانت می فروشند. این گونه هیچ آشفتگی ای ندارید. برخی از دستگاه های دست دوم همچنان مدت زمان طولانی دارند.برای نمونه برخی شان دارای دو سال گارانتی هستند.این گونه خریدی اقتصادی و هوشمندانه انجام داده اید.

البته شما میتوانید با هزینه بیشتر تجهیزات شبکه نو و با گارانتی اصلی را از فروشگاه کارن شبکه خریداری فرمایید. کارن شبکه نمایندگی اصلی بسیاری از برند های معتبر را دارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
تماس مستقیم

منوی اصلی