درباره کیستون شبکه AMP CAT6 utp

کیستون شبکه چیست؟

در زیر ساخت های شبکه تجهیزات بسیار مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که در طراحی آن ها هدف بهبود ارتباطات در شبکه مد نظر قرار گرفته شده است . یکی از این تجهیزات کیستون شبکه است که از یک طرف به کابل شبکه اتصال پیدا می کند و از طرف دیگر یک پورت مادگی را در اختیار کاربران می گذارد.کیستون در واقع قطعه ای کوچک است که سبب برقراری اتصال میان پریز شبکه، کابل شبکه و کامپیوتر می شود و یکی از پرکاربردترین تجهیزات شبکه های LAN بشمار می رود.

شرکت AMP

شرکت AMP اولین برندی است که از مفهوم ماژول کیستون بکار برد . این کمپانی در سال 1979 از کیستون جهت استفاده در کابل کشی های تلفن داخلی بهره گیری نمود و درحقیقت واژه کیستون 16 سال بعد در سال 1995 توسط ICCC به این قطعه، اطلاق گردید.

انواع کیستون

دسته‌ اول محل نصب یا بکارگیری کیستون:

کیستون در انواع مختلف ازجمله پچ پنل ، باکس های  توکار برای نصب داخل دیوار یا باکس های کف خواب، باکس های روکار جهت نصب روی دیوار، فیس پلیت های متفاوت بمنظور نصب بر روی ترانکینگ کاربرد دارد.

دسته دوم جنس بدنه:

اگر نوع کابل کشی کابل های شبکه به گونه ای طراحی شده است که از کنار کابل برق عبور می کنند،  باید نکات ایمنی از جمله سیستم ارت در آن را رعایت کرد. بعلاوه در این صورت حتما باید از کیستون های فلزی استفاده نمود تا سیم ارت کابل شبکه به بدنه فلزی کیستون وصل شود تا عبور جریانات القایی تا چاه ارت کامل انجام گیرد.

دسته سوم نوع کیستون از لحاظ رده بندی یا category:

کیستون های شبکه بر اساس رده بندی در یکی از گروه های Cat5 , Cat5e , Cat6 ,Cat6A , Cat7 , Cat7A , Cat8 قرارداده می شوند.

کیستون شبکه AMP CAT6 utp

کیستون شبکه امپ CAT6 UTP محصولی از شرکت امپ کشور آمریکا، تولید کشور چین می باشد.این کیستون در واقع یک کانکتور از نوع RJ45 است که بین کابل های شبکه ودیگر تجهیزات شبکه  نظیر روتر، سوئیچ، کیس کامپیوتر و یا سرور ارتباط ایجاد می‌کند.این نمونه کیستون در طبقه بندی Cat6 قرارگرفته و قابلیت نصب بر روی هر نوع ترانکینگی از قبیل پریز شبکه و فریم پچ پنل را داراست، البته فقط کابل‌هایی از نوع UTP را شامل می شود.به عبارتی به عنوان یک وسیله ی برقراری ارتباط بین پریز شبکه و کابل شبکه برای استفاده انتقال دیتا شناخته شده است.

مشخصات کلی کیستون امپ CAT6 UTP

بدنه کیستون شبکه امپ از جنس پلاستیک و به رنگ آبی ساخته شده است.این قطعه جهت نصب به ابزار نیاز دارد و در واقع از قابلیت قفل شدن برخوردار نیست.کابل‌های UTP، فاقد هرگونه شیلد و فویلی هستند که دراین صورت قادر به تخلیه نویز و نوسانات نمی باشند.همچنین کیستون شبکه امپ بر روی خود هیچ فیس پلیتی ندارد و شما هنگام نصب به فیس پلیت دیگری نیاز داید.این کیستون شاتر نیز ندارد و اگر ترانکینگ، پریز شبکه و یا فریم پچ پنلی که کیستون روی آن نصب می‌شود فاقد شاتر باشد ممکن است گرد و غبار و خاک به داخل آن نفوذ کند و امکان این که الکتریسیته ساکن تولید کرده باشد و سبب اتصال شود بالا میرود.

جزئیات بسته بندی محصول

بسته بندی کیستون شبکه Cat6 UTP امپ به صورت یک جعبه است که در طراحی آن از ترکیب رنگ آبی، زرد و سفید بکار رفته است. روی این جعبه اطلاعاتی حاوی نام و لوگوی شرکت سازنده، رنگ، کشور سازنده، سری ساخت و پارت نامبر، نوع بستن کابل و دیگر اطلاعات محصول ثبت شده است که کمک می‌کند کاربر خیلی سریع تر به اطلاعات مورد نیازش دست یابد.محتویات این جعبه شامل 25 عدد کیستون می باشد.

مشخصات فنی:

  • شرکت سازنده: ای ام پی AMP
  • نوع محصول: کیستون
  • نوع : UTP (بدون شیلد)
  • طبقه بندی : Cat6
  • قابلیت نصب تحت استاندارد
  • امکان نصب بوسیله کلیه ابزار پانچ
  • قابل تعویض با کیستون های آسیب دیده در پچ پنل
  • وزن: 300g
  • جنس: پلاستیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *