برند لگراند (LEGRAND)

برند لگراند (LEGRAND)
یکی ازشرکت های صنعتی فرانسوی که در لیموژ فرانسه قرار دارد،لگراند نام دارد.این شرکت جزو پیشتازان دنیا در حیطه فروش محصولات و تجهیزات الکتریکال و شبکه است.این شرکت در حیطه کلید و پریز( با برخورداری 20% از بازار جهانی و برخورداری 15% بازار جهانی در حیطه مدیریت کابل شبکه, علی الخصوص ترانک لگراند، در سال 2011 شناخته شد.این شرکت دلرنده ی مقام اول در فروش فیوز مینیاتوری و تابلوهای توزیع دار و دارنده ی جایگاه دوم در فروش کلید و پریز است.این گروه محصولات جدیدی در جهت نصب سلول های فتوولتائیک و کنترل روشنایی به تولیدات محصولاتش اضافه کرده است.همچنین در حال حاضر این گروه در حال گسترش و وسعت بخشیدن دامنه محصولات خود با استفاده از فن آوری های صرفه جویی در انرژی و توسعه پایدار می باشد.
تاریخچه شرکت لگراند
در واقع تاریخچه و اصلیت شرکت لگراند منحصر به سال 1860 است.هنگامی که کارگاهی در لیموژ در جاده لئون، به منظور تولید ظروف چینی،فعالیت خود را آغاز کرد.فلسفه خرید این کمپانی به سال 1904 باز می گردد که آقای فردریک لگراند این کمپانی را خریداری کرد.کمپانی لگراند همکاری اش را با هنرمندی که اهل لیموژ و دارای کارگاهی کوچک در زمینه تولید برق با چینی و جعبه های چوبی در اگزیدویل بود که جین مندات نام داشت آغاز کرد.پیش از اینکه پلاستیک پدیدار شود، چینی در جایگاه برترین ماده عایقی قرار داشت.بعد از اینکه یک آتش سوزی در سال 1949 صورت گرفت، تصمیم کارخانه بر آن شد که تمرکز منحصر خود را بر تولید تجهیزات کلید و پریز بگذارند.این شرکتئ سریعا محصولاتش را به تجهیزات حفاظتی از قبیل فیوز و قطع کننده مدار، همچنین تجهیزات مدیریت کابل از قبیل ترانک، چراغ اضطراری و لگراند و… وسعت بخشید.این شرکت در سال 2006در 180 کشور فروش و در 70 کشور کارخانه داشته است.علت این شهرت این است که این شرکت با تولید محصولات متنوع الکتریکی،با بیشتر از 150000محصول، به تولید کننذه محصولات متنوع الکتریکی مبدل گشت.
تاریخ های مهم:
بنیان گذاری نخستین شرکت زیر مجموعه شرکت لگراند در خارج از فرانسه، در سال 1966 در بلژیک
وسعت یافتن شرکت لگراند به خارج از اروپا، در سال 1977 با تاسیس Pial در برزیل.
خریداری امتیاز بتاچینو، رتبه یک تجهیزات الکتریکی در ایتالیا توسط شرکت لگرند در سال 1989.
قوت گرفتن حضور لگراند در کشورهای در حال پیشرفت و پیشرفت یافتهئ با خریداری امتیازات Luminex کلمبیا،Wattsapper در آمریکا و Fealدر لهستان و MDS در هند در سال 1996.
خریداری امتیاز Ortronics یک شرکت پیشتاز آمریکایی که حیطه فعالیت آن در ارتباط با مدیریت کابل و VDI( صدا و تصویر و داده)بود توسط شرکت لگراند در سال 1998.
خریداری امتیا زWiremold در آمریکا و همچنین یک شرکت کنترل روشنایی آمریکایی توسط لگراند که Horton Controls نام دارد در سال 2000.
خریداری امتیاز ICM group که در زمینه تولید سینی کابل پیشتاز است، توسط لگراند در سال 2005.
خریداری امتیازبخش الکتریکال شرکت TCL چین و Shidean شرکتی چینی پیشتاز در حیطه سیستم های صوتی و تصویری و شرکت Vantage control شرکت کنترل روشنایی آمریکایی در سال 2006.
خریداری امتیاز HPM رتبه 2 تجهیزات الکتریکال دراسترالیا و Konataktor عرضه کننده قطع کننده مدار قدرت در روسیه.خریداری امتیاز MACSE، شرکت پیشتاز مکزیکی در حیطه سینی کابل،UStec ، متخصص در شبکه های مسکونی،Alpes Technologies که شرکتی پیشتاز در تجهیزات اندازه گیری انرژی وtcl wuxi ، شرکت متخصص قطع کننده مدار مدولار توسط لگراند در سال 2007.
خریداری امتیاز pw Industries شرکتی آمریکایی و متخصص در تولید سینی کابل،Estap که شرکتی ترکیه ای در زمینه رک و VDI(صدا،تصویر، داده) وElectrak، شرکتی متخصص انگلیسی در زمینه باس داکت و سینی کابل زمینی و HDL که رتبه اول دوربین مداربسته و کنترل تردد مسکونی در برزیل را داشت، توسط لگراند در سال 2008.
شرکت لگراند همچون کلیه فعالان در صنعت الکتریکال،به شدت در سال 2009 بحران اقتصادی بر این شرکت اثر گذاشت و این شرکت افتی 15.6% ای در حجم معاملات خود را متحمل شد.
فروش شرکت لگراند تا 8.7% و درآمد عملیاتی تا 35.5% و در آمد خالص تا 44.3% معادل 418.3 میلیون یوروافزایش یافت. این روند مربوط به روند رشد دوباره شرکت لگراند در سال 2010 است.ایجاد اتحاد EV Plug بین لگراند و اشنایدر و scame به منظور ایجاد استانداردی مشترک در اروپا برای سیستم های شارژر ماشین های الکتریکی، از سرگیری دوباره استراتژی خرید امتیازات با تصاحب Switchgear در هند( متخصص در قطع کننده مدار مدولار) و شرکت Inform ترکیه که در یو پی اس پیشتاز بود توسط شرکت لگراند.
خرید امتیازات شرکت ایتالیایی نتا سیستم انرژی که در یو پگی اس متخصص بود در دسامبر 2010.
خریداری امتیازات شرکت Electrorack ایالات متحده، متخصص در ضمائم VDI(صدا، اطلاعات، تصویر) و Intervox SYSTEMES که شرکتی فرانسوی پیشتاز در تجهیزات مرتبط با افراد وابسته از قبیل معلولان و سالمندان، تقویت موقعیت شرکت لگراند در بازارهای در حال ظهور و بازار امنیت انرژی با خرید امتیاز sms،رتبه یک برزیل در یو پی اس در ماه آوریل بود.خریداری امتیاز شرکت آمریکایی MAP با 520 کارمند و فروش و فروش 107 میلیون دلاری برای شرکتی متخصص در زیرساخت های دیجیتال، کمک شایانی به شرکت لگراند در ارائه خدمات به هتل ها و مراکز کنفرانس کرد و دست آنان را بازتر گذاشت.
محصولات این شرکت با توجه به آزمایشگاه های فنی و تکنولوژی کامپیوتری و الکتریکی، در سطح دنیا و بیش از 100000 محصول تولید می شود.همچنین مبنای کار این شرکت رضایت مشتریان بوده و محصولات آن جوابگوی کلیه نیازهای پروژه های شبه و برق بوده و عل آن نیز برخورداری از طیف گسترده ای از محصولات می باشد.زمانی که لگراند را برگزیدید، رهبر جهان زیرساخت های برق و دیجیتال در صنعت ساخت و ساز در حال خدمت رسانی به شماست.ضمنا دارای متخصصانی است که شما را در روند طراحی تا تکمیل پشتیبانی شما را در انتخاب از بین گزینه های نوآوری و خلاقانه به منظور ساخت راهکارها و انتخاب سیستم هایی که از پیشرفت های تکنولوژی اخیر بهره می گیرند راهنمایی می کنند.با تاسیس شرکت صنایع الکتریکی البرز در سال 1364 شمسی شرکت لگراند فرانسه فعالیتش را در ایران شروع کرد.این فعالیت در سه عرصه تابلوهاد وادوات حفاظت توزیع برق فشار ضعیف و نیز کلیدها و پریزها و تجهیزات کابل کشی ساختار یافته تمرکز نموده است.
با استناد از تجهیزات شبکه و کابل شبکه لگراند Passive از فرانسه به مدیریت کابل کشی ساختاریافته دست می یابیم.کابل کشی لگراند (VDI) از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و با بهره گیری از تمامی تجهیزات جانبی ترانکینگ لگراند، کابینتها و انواع سوکت ها و کابل ها و کف های کاذب راهکارهای متنوعی را برای مکانهای عبوری و اداری در هر قسمت از ساختمان به منظور دسترسی در بدترین اوضاع محیطی به انواع متنوعی از کانکشن ها را پیش رویتان می گذارد.این سیستم از ضمانت 20 ساله برخوردار بوده و در کابل کشی End to End مورد استفاده قرار می گیرد.
ترانکینگ ها در اندازه های مختلف، همراه لوازم و قطعات جانبی، با ترکیب مواد pvc خاص که ضد حریق می باشند، به منظور عبور کابل های خود در بدترین مسیرهای عبوری کابل برای ارتباط با کانکشن های متنوع در اختیار کاربران گذاشته می شود. ضمنا این ترانک ها وظیفه جابجایی یا افزایش کانکشن را در آینده به اسانی بر عهده دارد.
سه مدل Cat5 وCat6وCat7 از کانکتورهایی هستند که به شکل UTPوSTPو FTP وجود دارند.ایجاد ارتباط بین کابل و کانکشن فاقد نیاز به استفاده از ابزار بوده و فقط به یک کلیک وابسته است.این امر سبب کاهش عدم برقراری ارتباط شده و سرعت نصب به میزان چشمگیری زیاد می شود.کابل در این کانکتورها می تواند با دو استاندارد A و B مندرج در بدنه کانکتورو در کلیه جهات به کانکتور اتصال یابند.
ترانکینگ لگراند از دو نوع ستون ثابت و متحرک در ارتفاع متنوع تشکیل شده که امکان برخورداری کانکشن های مختلف کابل شبکه لگراند و برق و تلفن را در جاهایی که دسترسی به آنها ممکن نیست را آماده می سازد.ستون های ذکر شده با برخورداری از یک پروفیل آلومینیومی چهارجهته، امکان کابل مکشی راحت تر و بدون مشکل را برای کاربر ممکن می سازد.ضمنا امکان دسترسی به انواع کانکشن ها با به کارگیری فریم های قابل نصب روی بدنه وجود دارد.
قوطی هایی که در دو اندازه متنوع و در دو نوع بتونی و کف کاذب با در پوشهای موکتی و استیل به منظور دسترسی به انواع کانکشن ها و برقراری ارتباط در یک نقطه از ساختمان را ممکن می سازد، قوطی های کف نام دارد.
رک ها به همراه کلیه متعلقات ( قابل نصب در رک) از قبیل پچ پنل و سینی های ثابت و متحرک و هدایت کننده کابل و پیچ وورد و پانل فن و ماژول برق و… در ابعاد و سایزهایU-47U6) (به شکل ایستاده و دیواری شرایط برخورداری از یک رک استاندارد را با چیدمان و مقاومت متناسب در اختیارتان می گذارد.
کابل هایی که در چهار مدل Cat5e، Cat6، Cat7و G10 به شکل SFTP,STP,FTP ,UTP با حداقل آسیب در چرخش های ترانک و روکش PVC وجود دارند، کابل و پچ کورد نام دارد.این پچ کوردها در سایزهای 1،2،3،5 متر و با برخورداری از روکش به منظور قطع نشدن ارتباط با کانکشن و ساختاری مقاوم منتقل کردن اطلاعات در بالاترین سطح را بر عهده دارند.
تجهیزات فیبر نوری از کابل شبکه لگراند ، پچ کورد و کانکتورهای LC,SC,ST و پچ پنل و… تشکیل شده اند.در دونوع Single modeو Multimode با توانایی نصب آداپتورهای LC, SC,ST به شکل Indoor و Outdoorوجود دارند.ضمنا پچ کوردهای فیبر نوری نیز LC/LC, SC/SC, SC/LC, ST/ST, ST/SC, LC/ST در اندازه های 1،2،3 متری موجب امکان پذیری ارتباط می گردد.
شرکت ذکر شده برای کلیه نیازهای الکتریکی علی الخصوص ایجاد اتوماسیون در منزل و ساختمان های اداری و کنترل، سیستم های امنیتی و ایمنی و برق رسانی های صنعتی و نیز توزیع انرژی الکتریکی و اطلاعات پاسخگو می باشد.