داکت البرز

توضیحات

داکت چیست؟

داکت مجرایی توخالی است که  برای عبور یک یا چند کابل یا سیم از آن استفاده می‌شود. جنس داکت معمولاً فلز یا پلاستیک است و بسته به حجم مورد نیاز کاربرد، می توانند در سطح مقطع بسیار متفاوت باشند.

نقش اصلی داکت ها حفاظت از کابل و سیم در برابر شرایط محیطی است درمراحل بعد نظم بخشیدن به کابل‌ها و زیبایی محیط ازاهداف استفاده از داکت است.

داکت البرزبرند برتر ایرانی

یکی از برندهایی که توانسته درمقایسه با داکت‌های خارجی بازار خوبی را به خود اختصاص دهد، داکت البرز است. مرغوبیت و کیفیت داکت‌های شرکت البرز با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کند و بسیاری از مصرف کنندگان ترحیج می‌دهند با خرید داکت‌های ایرانی برندهای معروفی چون داکت البرز با پرداخت قیمت منصفانه کالای باکیفیتی داشته باشند.

در ادامه نگاه مختصری به ویژگی‌های داکت البرزمیاندازیم.

ویژگی‌های داکت البرز

به جرئت می‌توان گفت اولین مولفه موفقیت یک برند، مواد اولیه مرغوبی است که ساخت محصولشان به کار می‌برند. جنس داکت البرز بسیار مقاوم و باکیفیت است و از این رو برای استفاده در شرایط خارج از ساختمان مناسب است. مقاومت در برابر اشعه خورشید از ویژگی‌های بارز داکت البرز است.

داکت البرز خاصیت ضدحریق دارد به این معنی که درزمان آتش سوزی کمترین آسیب به کابل و سیم‌ها می‌رساند و از انتشار آتش تا حدامکان جلوگیری می‌کند.این ویژگی از آن جهت مهم است که در صورتی که درون داکت اتصالی ایجاد شد و کابل‌های درون داکت دچار حریق شدند آتش سوزی منتشر نمی‌شود.

داکت‌های البرز در انواع  اندازه‌ها موجود است. بیشتر انواع پهن دارای پارتیشن‌هایی است. این پارتیشن‌ها باعث ایجاد نظم حداکثری کابل‌ها و سیم‌های درون داکت می‌شود و از سوی دیگراثر نویز سیم و کابل‌های مجاور را به حداقل می‌رساند در شکل زیر یک نمونه داکت پارتشن بندی شده نشان داده شده است.

داکت البرز مطابق استانداردهای خارجی ساخته شده است و گواهینامه استانداردهای جهانی از کشور آلمان نیز دریافت کرده است.

انواع داکت البرز

انواع قرنیزی، ساده، کف خواب، لوله البرز وشیاردار داکت البرز با توجه به نیاز مشتری موجود هستند. نوع قرنیزی برای سیم‌کشی‌های گوشه دیوار مناسب هستند و نوع ساده برای کارکردهای معمول استفاده می‌شود.
داکت البرز دارای برچسب نیز برای نصب راحت‌تر داکت، روی سرامیک کف و سایر سطوح طراحی و تولید شده است.

داکت البرز شیاردار یکی از انواع داکت البرز است. دیواره‌های این داکت دارای شیارهایی است به طوری‌که می‌توان درون داکت را دید. خوبی این نوع داکت این است که می‌توان ازشیارها انشعابات سیمی گرفت. یک نمونه داکت شیاردار در شکل زیر آورده شده است.

از داکت‌ کف خواب یا زمینی البرز برای نظم‌دهی و حفاظت از کابل‌های‌ که نزدیک سطح زمین به کار برده می‌شوند، استفاده می‌شود. این داکت معمولا دارای پارتیشن بندی است و به صورت پهن عرضه می‌شود.

صفحه اصلیتماسارتباط با ما