کابل شبکه cat6

توضیحات

آشنایی با کابل شبکه cat6

مهمتر از همه، ارائه پهنای باند بیشتر بر روی Cat5e و امکان نرخ انتقال داده بالاتر، کابل‌کشی Cat6 اکنون به یک نیاز اساسی برای نصب‌های جدید برای پشتیبانی از برنامه‌های شبکه گیگابیتی و پشتیبانی از پهنای باند تا 250 مگاهرتز تبدیل شده است.

کابل شبکه رده 6 (کابل Cat6) نوعی استاندارد کابل زوج سیم به هم تابیده است که عمدتاً برای شبکه های کامپیوتری با سرعت انتقال داده گیگابیت، 1000 مگابیت در ثانیه یا یک گیگابیت بر ثانیه (DTR) یا بالاتر استفاده می شود.

مشخصات فنی کابل کابل شبکه cat6

  • شامل چهار جفت سیم مسی است که همگی برای انتقال داده‌ها استفاده می‌شوند.
  • پهنای باند این کابل 250 مگاهرتزاست و سرعت انتقال داده درآن تا 10 گیگابیت در ثانیه می‌رسد. اگر شرایط فراهم باشد سرعت انتقال داده در کابل Cat6 تا برد 100 متری نیز حفظ می‌شود. نکته جالب توجه اینجاست که حداکثر سرعت انتقال داده در کابل شبکه Cat6 ده برابر کابل شبکه قبلی یعنی Cat 5e است.
  • این کابل در مقایسه با نسخه‌های کابل جفت تابیده قبلی، در برابر تداخل محافظت بیشتری را ارائه میدهد و تضعیف کمتری دارد.
  • کابل Cat6 توسط شبکه‌های اترنت BaseT، 100Base-TX، 1000 Base-T و 10 GBase-T پشتیبانی می‌شود.

کاربردهای معمول کابل‌ شبکه Cat6 چیست؟

کارشناسان شبکه اغلب از کابل‌های Cat6 در ستون فقرات شبکه استفاده می کنند. اگرچه استفاده از Cat6کمی پرهزینه‌تر از Cat5e است ولی کابل Cat6 در فواصل طولانی تر از Cat5e قابل اعتمادتر است و در حال حاضر برای فناوری‌های برق 60 و 90 وات برق از طریق اترنت (PoE) مناسب‌ترین کابل به نظر میرسد.
این کابل با با قابلیت انتقال داده با سرعت بالاتر و تداخل کمتر، در حال حاضر بهترین کابل برای شبکه‌های خانگی و سازمانی به شمار می‌رود.

انواع کابل شبکه cat6

انواع کابل شبکه cat6 از لحاظ نویز پذیری

  • کابل شبکه cat6 sftp در این نوع کابل شبکه cat6 از محافظ برتر برای جلوگیری از تداخل خارجی و اختلال بین کابل‌ها استفاده می‌کند که این محافظ‌ها امکان حداکثر حفاظت و انتقال سریع‌تر را فراهم می‌کند. این نوع کابل در شبکه‌های پرسرعت مانند کابل‌های مراکز داده کاربرد دارد.
  • کابل شبکه cat6 ftp : یک فویل تمام زوج سیم‌های مسی را در برگرفته است.
  • کابل شبکه cat6 utp : زوج سیم به هم تابیده دسته 6 بدون محافظ (UTP) . در این نوع کابل هیچ گونه لایه محافظ دیده نمی‌شود. کابل شبکه cat6 utp پایین ترین سطح محافظتی در برابر نویز را دارد. تنها تدبیری که برای جلوگیری از تداخل و نویز در این نوع کابل انجام گرفته است، پیچیاندن جفت سیم‌ها به یکدیگر بوده است.
  • انواع

خرید کابل شبکه cat6

تنوع برند

برندهایی چون برندکس، اشنایدر، نگزنس، لگراند و بلدن بهترین کابل‌های شبکه را تولید و وارد بازار می‌کنند.

خرید کابل شبکه cat6 نگزنس: نگزنس در تولید کابل‌های شبکه خود استراژی ویژه‌ای دارد. کابل‌های cat6 این برند در دو نوع outdoor  و indoor ساخته می‌شود. کابل شبکه outdoor  با یک روکش اضافی در برابر شرایط ناپایدار محیطی بیرونی مقاوم است.

کابل‌های outdoor  نگزنس دارای رتبه بندی فضای باز هستند و می‌توانند عملکرد خود را با وجود عناصر و شرایط سخت مانند رطوبت، دمای بالا/پایین حفظ کنند. در مقابل کابل شبکه cat6 indoor برای کاربردهای درون خانه مفید است چراکه روکش مقاوم اضافی درآن تعبیه نشده است.

خرید کابل شبکه cat6 بلدن: کابل شبکه cat6 بلدن یکی از بهترین انواع کابل شبکه در بازار کابل و تجهیزات شبکه است.

خرید کابل شبکه cat6 لگراند: لگراند متخصص تولید انواع کابل شبکه درتمامی دسته‌ها ازجمله کابل شبکه cat6 است.

قیمت کابل شبکه cat6

قیمت کابل شبکه Cat6 با توجه به تنوع برند و تنوع ساختار آن متفاوت است. قیمت کابل Cat6 sftp با قیمت کابل شبکه Cat6 utp متفاوت است طبیعی است که قیمت کابل Cat6 sftp با توجه به ساختاری که برای حفاظت در برابرنویز برای آن تعبیه شده است، بیشتر باشد.

سوالاتصفحه اصلیتماسارتباط با ما

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mazcable/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309