5 نکته مهمی که بایستی قبل از خرید دوربین مداربسته در مورد آنها بدانید.
در ادامه به موارد مهم اشاره می کنیم که مطالعه شان خالی از لطف نیست.
دوربین مداربسته عبارتست از سیستمی حفاظتی منفعل که به این معنی است که نمی توان از آن برای ابزار برخورد استفاده نمود.دوربین های مداربسته هیچ گونه فعالیتی در متوقف کردن دزد انجام نمی دهند.کاربرد دوربین مداربسته به پیشگیری از وقوع جرم و استفاده از تصاویر در جهت شناسایی سارق باز می گردد.قابل ذکر است که در زمان وقوع جرم هیچ کاربردی ندارد. کاربرد آن محدود به پیش و پس از وقوع جرم می گردد.
استفاده از دوربین و دزدگیر به شکل همزمان بهترین بازدهی را در کاهش و توقف سرقت و دزدی دارد.
2)خساست را کنار بگذارید.
دوربین مداربسته ابزاری امنیتی است که برای حفاظت به کار می رود. توجه داشته باشید این سیستم دارای انواع متفاوت با کیفیت های متنوعی می باشد.در صورتی که قصد نصب آن را دارید خساست را کنار بگذارید.حتما برندی معتبر را برگزینید چرا که در صورتی که دوربینی فاقد کیفیت نصب نمایید اینگونه هیچ توفیقی با نصب نکردن آن ندارد.حتما قبل از نصب دوربین کلیه انتظاراتتان را از نصب دوربین بیان کنید تا بهترین دوربین را برایتان نصب نماید.در صورتی که بر کم کردن دوربین ها تلاش نمایید هیچ فرقی با عدم نصب آن ندارد چرا که اشراف به قسمت هایی از محوطه را برایتان غیر ممکن می سازد.این گونه کلیه زحماتتان هدر رفته و نصب سیستم مداربسته بی اثر خواهد بود.حتما در انتخاب دوربین و مجری آن نهایت دقت و توجه را مبذول فرمایید.
3)قبل از اینکه خرید کنید روش های دیر را هم در نظر بگیرید.
در نظر بگیرید که در مواقعی امکان دارد مشکلات و اختلافاتتان با مشاوره و تعامل در ساختمان یا محل کارتان برطرف شود. این گونه نیازی نیست که اقدام به نصب دوربین مداربسته نمایید. چرا که هیچ کس اقدام به خرید دوربین مداربسته نمی کند.پس در ابتدا سراغ راه های کم هزینه تر باشید.
4) سوال اینجاست که نصب دوربین های مداربسته موجب ایجاد دردسر قانونی می گردد؟
مراجع قانونی اغلب دید مثبتی در ارتباط با این موضوع دارند،در صورتی که نصب دوربین مداربسته قانونی صورت گرفته باشدهیچ گونه مشکلی برایتان پیش نمی آیدقابل ذکر است که اگردر محیطی مشاع مانند پارکینگ اقدام به نصب دوربین مداربسته نموده اید، بایستی با جلب رضایت اهالی ساختمان صورت پذیرد، در صورت نصب بدون کسب رضایت از همسایگان، بایستی سیستم را باز نمایید و موجب پیگیری قضایی نمی گردد.در طی فعالیت های طولانی در بازار دوربین مداربسته تعداد مشتریانی که به علت نصب دوربین مداربسته با مشکل مواجه شده باشند بسیار محدود است.
5) دوربین مداربسته به نگه داری احتیاج دارد.
دوربین مداربسته به مراقبت نیاز دارد. در نظر داشته باشید که هرچند کم اما باز هم نیازمند مراقبت و نگه داری است.محافظت هفتگی از سیستم سبب کاهش هزینه های نگه داری می گردد.مراقبت به این شکل است که حداقل هفته ای یکبار، بایستی سیستم را چک نمایید و از درست کار کردن آن مطمئن شوید.