پچ پنل 24 پورت لگراند مدل CAT6 SFTP

همه چیز راجب پچ پنل!

تجهیزات مخابراتی جهت سهولت برقراری ارتباطات در بستر شبکه و همچنین مدیریت بهتر آن ها قابل استفاده هستند. شاید اینطور بنظر آید که در ابتدا استفاده از آن ضروری نمی باشد، اما طی گذر زمان  متوجه خواهید شد که استفاده از تمامی وسایل مخابراتی در جای مخصوص خود می تواند به کیفیت و بهبود روند ارتباطات شبکه ای کمک بسیار موثری کند.

پچ پنل یکی ازتجهیزات غیر فعال شبکه بشمار میرود که وجود آن در راه اندازی یک شبکه و بستن رک ضروری است. در مواقعی که تعداد زیادی دستگاه را به سوئیچ، سرور و یا تجهیزات شبکه ی دیگر اتصال دهیم، با حجم وسیعی از کابل های شبکه روبرو خواهیم شد که سبب دشوار شدن کار مدیریت کابل ها و سیستم ها می شود. وظیفه اصلی پچ پنل ها این است که بین نقاط انتهایی کابل های شبکه و تجهیزات شبکه ای قرار می گیرد و به جای اینکه کابل های شبکه مستقیما” به این تجهیزات وصل شوند از طریق آن وصل می شوند.

defaultکاربرد پچ پنل ها

از پچ پنل ها بمنظور جلوگیری از اتصال مستقیم ایستگاه کاری به کابل های شبکه استفاده می شود. همچنین پچ پنل ها دارای پورت های ورودی و خروجی هستند که کابل های شبکه به پورت های ورودی و پچ کورد ها به خروجی این تجهیزات وصل می شوند.

پچ پنل ها یکی از اجزای اصلی شبکه ها و تجهیزات مورد استفاده برای آن است. چراکه به صورت یک جعبه تقسیم در محیط اعمال می شود و موجب مدیریت آسان تر شبکه می شوند. نکته قابل توجه این است که استفاده از پچ پنل برای سیستم های شبکه ضروری نیست اما در صورت عدم استفاده از این تجهیزات در محیط با مشکلات مختلفی روبه رو خواهیم شد.

ساختار پچ پنل ها

پچ پنل در واقع یک تابلو شامل تعدادی پورت است که درون رک قرار می گیرد. کابل های زوج سیمی که به قسمت های مختلف ساختمان حرکت کرده اند با آچار پانچ و به پشت پچ پنل وصل می شوند. پچ پنل ها در کل از دو قسمت تشکیل شده اند که یکی از آنها کیستون و دیگری فریم پچ پنل یا همان بدنه ی اصلی است. در بعضی از مدل های پچ پنل، کیستون ها به صورت از پیش نصب شده بر روی آن ها لحاظ شده است و دیگر نیازی به خرید جداگانه کیستون نخواهید داشت. پچ پنل از تعدادی پورت جهت اتصال و مدیریت کابل های مسی و فیبرنوری تشکیل شده است.

default

عدم استفاده از پچ پنل:

اگر بخواید سروری رو از روی یک سوئیچ به سوئیچ دیگه ای متصل کنید، باید برید پست رک سرور که احتمالا پر گرد و خاکه و لباساتون حسابی مورد عنایت قرار می گیره. وقتی میخواید کلاینت خاصی رو به دلیل خاصی مستقیما به یکی از Device های اتاق سرور وصل کنید باید یک کابل مجزا براش بکشید یا اینکه با Tester سر کابلشو پیدا کنید. اگر بخواید فیزیکی کابل یکی از کلاینت ها رو از سوئیچ بکشید. یا ترتیب اتصال سرور ها و سوئیچ ها رو عوض کنید هم به مشکل می خورید.

پچ پنل لگراند مدل CAT6 SFTP

 پچ پنل لگراند Cat6 SFTP یک محصول بسیار با کیفیت و درجه یک شرکت لگراند است. لگراند یک گروه صنعتی فرانسوی است که تولید کننده انواع سوئیچ ها، اتصالات الکتریکی و سایر تجهیزات شبکه می باشد. این محصول دارای 24 عدد کیستون همراه از نوع Cat6 STP بمنظور قرارگیری در 4 قسمت در نظر گرفته شده و روی بدنه پچ پنل می باشد. هرکدام از این 4 قسمت، حداکثر گنجایش 6 کیستون را در خود دارند و ضمن تفکیک، قابلیت دسترسی جداگانه را برای کاربر فراهم می کند.

 پچ پنل لگراند Cat6 SFTP از نوع SFTP می باشد، به عبارنی تمام کیستون های آن از نوع شیلد دار است که مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع نویز و تداخل الکترومغناطیسی داراست، بنابراین میتوان از آن در کنار کابل های شبکه شیلد دار (SFTP یا FTP) استفاده کرد.

از مشخصات این محصول می توان به طول 19 اینچ و ارتفاع 1 یونیت ان، زاویه ی تخت، قلاب های نگهدارنده کابل و همچنین وجود محفظه ای در جلوی پچ پنل جهت نوشتن یادداشت اشاره نمود.

default

لگراند:

شرکت لگراند یک شرکت شاخص و معتبر فرانسوی است که در حوضه تولید تجهیزات الکتریکی، تجهیزات پسیو شبکه، تجهیزات کابل کشی ساختار یافته و … درحال فعالیت است. بسیاری از موارد تجهیزات و راه حل های ارائه شده توسط این برند تبدیل به یک استاندارد جهانی شده اند. همانطور که اشاره نمودیم لگراند شهرت زیادی در زمینه کابل کشی ساختار یافته دارد و پچ پنل های این شرکت از جمله تجهیزات آن در این زمینه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *