نکات لازم برای خرید کابل HDMI

کابل های HDMI انواع مختلفی دارد و در فروشگاه های لوازم صوتی و تصویری و الکتریکی ها موجود می باشد.اما نکات لازم برای خرید کابل HDMI چه چیز هایی می تواند باشد؟

امروزه کابل های گوناگونی اعم از کابل یافت می شود.اما هر یک از کابل های دارای کاربردی می باشند و هرکدام دارای شباهت و تفاوت هایی می باشند.

همه ی انسان ها برای دیدن فیلم و تلویزیون علاقه ی زیادی به تصاویر با کیفیت دارند. از این رو این نکته را از مجموعه نکات لازم برای خرید کابل HDMI نباید فراموش کرد که کابلی را که شما خریداری می کنید،باید توانایی انتقال تصاویر را به حالت HDیا 4K داشته باشد.

اکثر کابل های HDMI نمی توانند تصاویر را با کیفیت در بی آورند.

اگر خواستار خرید تلویزیون جدید و یا مشاهده فیلم ها و تصاویر با کیفیت بالا تری هستید حتما کابلی را خریداری کنید که بتواند تصاویر را با کیفیت تر به شما نمایش دهد.

برای داشتن تصویر با کیفیت تر حتما باید کابل HDMIرا خریداری نماییم؟

برای پاسخ دادن به این سوال در صورتی که شما خواستار داشتن تصاویر با کیفیت بالایی می باشید حتما باید کابل خود را تعویض نمایید.

قبل از این که پیشنهادی برای خریدکابل HDMI را به شما دهیم.ابتدا باید نکات لازم برای خرید کابل HDMI را رعایت نمایید.نکته ایی دیگر برای خرید این کابل ساپورت کردن تصاویر می باشد.

متاسفانه بر روی کابل ها هیچ گونه اطلاعاتی قرار نگرفته است،در صورت قرار گیری اطلاعات نمی توانیم به این مورد اعتماد کنیم.متاسفانه هیچ گونه روش تستی برای این کابل ها موجود نمی باشد.

برای تست این محصولات فقط باید این کابل را به دستگاه پخش کننده که دارای پخش BLUE-RAY می باشد متصل کرد.پس از این که کابل را متصل کردید اگر صفحه نمایش گر شما روشن شد و تصاویر پخش گردید بدین معنا می باشد که از BLUE-RAY پشتیبانی می کند.

پس از این شما فرضیه ی دیگری به ذهن شما می آید که می توانید با کابل دیگری تصاویر با کیفیت تری را دریافت خواهید کرد در پاسخ به این فرضیه باید گفت که این فرضیه نادرست می باشد.چرا که کابل HDMIمانند دیگر کابل ها نیست که کابل دیگری را امتحان کنید.

کابل HDMIدر صورتی که فناوری پخش کننده شما را پشتیبانی نکند تصاویر را بر روی صفحه نمایشگر پخش نمی کند.

نکات مثبت دیگری نیز وجود دارد که در صورتی که تصاویر پخش گردید متوجه خواهید شد این کابل با پخش کننده شما کاملا سازگار می باشد.

دو حالت برای کار نکردن کابل اچ دی ام آی وجود دارد که حالت اول این است که صفحه ی نمایشگر شما به حالت پرش را همراه دارد.در این حالت پیشنهاد می شود که اتصالات کابل اچ دی ام آی را بررسی نمایید.و از درست بودن اتصالات و تنظیمات صفحه نمایش اطمینان حاصل نمایید.

حالت دیگر نیز به این صورت است که اگر یکی از اعضای این انتقال تصاویر یعنی،دستگاه BLUE-RAY،یا کابل اچ دی ام آی یا صفحه نمایش توانایی پشتیبانی از این فناوری را نداشته باشد،در آخر نیز هیچ گونه تصاویری پخش نخواهد گردید.

در برخی صفحه نمایش ها تعداد دو عدد پورت اچ دی ام آی تعبیه شده است.اما از این دو عدد پورت تنها یک عدد آن ها از حالت 4Kپشتیبانی می کنند.بنابر این با تعویض جایگاه کابل ممکن است مشکل عدم پخش تصاویر برای شما حل گردد.

اما یکی از نکات لازم برای خرید کابل HDMI نیز سرعت انتقال داده کابل می باشد.

برای انتقال تصاویر شما می توانید انواعی از کابل ها را خریداری کنید،اما توجه داشته باشید سرعت انتقال اطلاعات کابل نیز مهم می باشد.بر روی برخی از کابل ها عبارتHIGH-SPEED

نوشته شده است.نمی توان به عبارت نوشته شده بر روی کابل اکتفا کرد بنابراین باید این سرعت تست شود و تنها راه تست این آپشن که همانطور در متن بالا گفته شد اتصال دستگاه پخش کننده BLUE-RAY و یا لپ تاپ،پلی استیشن،PS4 به صفحه نمایش می باشد.

 استفاده از کابل HDMIدر داخل دیوار

اگر نمایان شدن کابل ها و سیم ها برای شما آزار دهنده می باشد،شما می توانید کابل اچ دی ام ای را درون دیوار به کار گذارید.

قبل از انجام این کار حتما توجه کنید که این کابل قالیت های این استفاده را دارا می باشد یا خیر ؟

برای مطلع شدن از این نوع استفاده می توانید در هنگام خرید از فروشنده در خواست کنید تا به شما بهترین پیشنهاد ها را بدهد.

برای اطلاع از قیمت و یا خرید کابل HDMI و یا خرید کابل لن کت 6 می توانید به بخش فروشگاه مراجعه فرمایید.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *