معرفی کیستون تلفن

آشنایی با کیستون تلفن

کیستون تلفن با کانکتور  R-11 برای اتصال کابل CAT3  به  اتصالات مخابراتی به کار برده می‌شود.  تنوع کیستون‌ها در تنوع کانکتورهای آن است. کیستون شبکه دارای کانکتور RJ-45 است و انواع کابل‌های شبکه از CAT5  تا CAT8 به آن متصل می‌شوند.

کیستون تلفن معمولا به صورت پریز تلفن فروخته می‌شود اما برای کاربردهای شبکه، اتصال در پچ پنل و ترانک نوع بدون پریز آن نیز موجود است.

همانطور که گفته شد کانکتور و کابلی که به کیستون تلفن متصل می‌شود، درهمه برندها یکسان است چیزی که باعث برتری برند می‌شود کیستون تلفن می‌شود جنس دیواره و جنس پین است. در ادامه به معرفی دو برند برتر ایرانی و خارجی که در تولید کیستون تلفن به شناخته شده‌اند، می‌پردازیم.

کیستون تلفن

معرفی برندهای برتر تولید کننده کیستون تلفن

کیستون تلفن سوپیتا

یکی از برندهای برتر تولیدکننده زیرساخت شبکه و برق در کشور که کیستون‌های استاندار آن با برندهای خارجی رقابت می‌کند. از این کیستون می‌توان درباکس روکار و باکس زیرکار شبکه، فیس پلیت‌ها و پچ‌پنل استفاده کرد.

کیستون تلفن لگراند

شرکت لگراند دو نوع کیستون تلفن را معرفی می‌کند: کیستون تلفن باریک و پهن لگراند.
تفاوت عملکردی در کیستون تلفن پهن و باریک لگراند وجود ندارد تنها وجه تمایز این دو اندازه است. کیستون پهن لگراند دو برابر کیستون باریک فضا اشغال می‌کند. اهمیت این موضوع زمانی آشکار می‌شود که بخواهیم از کیستون در جاهایی چون ترانکینگ استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *