برترین کابل های شبکه ای 2019

در این مطلب برترین کابل های شبکه ای را بررسی و معرفی میکنیم و ویژگی آن ها را توضیح میدهیم .

کابل شبکه چیست ؟

شاید برای شما هم سوال باشد که کابل شبکه چیست و چه کاربرد هایی دارد ، کابل شبکه یک رابط بین دو یا چند دستگاه تحت شبکه می باشد که برای مثال در کامپیوتر با استفاده از آن میتوانیم داده های یک کامپیوتر را به کامپیوتر دیگر ارسال کنیم .

در زبان لاتین به کابل شبکه LAN Cable میگویند  که احتمالا این اسم رو شنیده باشد .

کابل شبکه کابلی شبیه به کابل تلفن میباشد اما کابل تلفن 4 یا 2 رشته سیم دارد و کابل شبکه این طور نیست و این کابل 8 رشته سیم دارد و مورد دیگر این است که سوکت های آنها شبیه به هم است اما کابل شبکه سوکت پهن تری نسبت به کابل تلفن دارد .

کابل شبکه 8 رشته سیم دارد که رنگ آن ها با هم متفاوت میباشد .

چهار رشته سیم از میان آن هشت سیم به رنگ اصلی هستند و چهار عدد دیگر رنگ فرعی

رنگ های اصلی این سیم ها معمولا به رنگ های : نارنجی ، سبز ، قهوه ای و آبی میباشد و رنگ 4 سیم فرعی هم تلفیقی  است و از رنگ های : سفید نارنجی ، سبز سفید ، قهوه ای سفید و آبی سفید میباشد .

ترکیب سیم ها داخل کابل به این صورت می باشد که هر یک سیم اصلی با یک سیم فرعی به هم چسبیده و زوج میشوند .

و دلیل این که سیم ها با هم زوج شده اند این است که اثر نویز های  الکترومغناطیسی را بتوانند از بین ببرند و بی اثر کنند .

فرق کابل شبکه شیلد دار و بدون شیلد

کابل شیلد دار معمولا در مکان ها و جاهایی استفاده میشود که نویز در آن جا زیاد است یا مسافت بسیار طولانی است و ممکن است در بین راه نویز وارد شود . اما کابلی که بدون شیلد باشد معمولا برای مسافت های کوتاه مانند فاصله مودم تا کامپیوتر استفاده میشود که احتمال نویز انداختن بسیار کم میباشد .

نحوه انتقال دیتا به وسیله کابل شبکه

انتقال داده به وسیله کابل شبکه دو راه دارد ، یا میتواند با چهار سیم انتقال را انجام دهد یا با هشت سیم . در روش چهار سیمه دو سیم کار انتقال را انجام میدهند و دو سیم دیگر هم کار دریافت را انجام میدهند .

در این روش پهنای باند تا 100 مگا بایت در 1 ثانیه امکان پذیر میباشد یعنی انتقال و دریافت دیتا در هر 1 ثانیه میتواند تا سقف 100 مگا بایت انجام شود .

اما اگر به پهنای باند بیشتری نیاز داشته باشیم باید از روش دوم استفاده کنیم که با هشت سیم انتقال دیتا صورت میگیرد . در این روش چهار سیم برای ارسال دیتا استفاده میشوند و چهار سیم دیگر کار دریافت دیتا را انجام میدهند . پهنای باند این روش تقریبا یک گیگا بایت در ثانیه می باشد .

معروف ترین کابل های شبکه ای 2019

کابل های vandesail سری cat7

این کابل ها سرعت بسیار بالایی دارند که حتی در برخی موارد به 10 گیگا بایت در ثانیه هم میرسد . نکته دیگر این میباشد که این کابل ها با دستگاه های قدیمی هم کاملا سازگار میباشد . این کابل ها از یک متر شروع  میشود و تا پنجاه متر ادامه پیدا میکند .

کابل k net

کابل های k net  هم یکی از کابل های بسیار پرطرفدار میباشد که در سال های اخیر بین بهترین کابل های شبکه قرار گرفته است .

نکته و مورد مهم این است که این کابل ها با روکش پی وی سی پوشیده شده است و بسیار مقاوم میباشد .

کابل شبکه cable matters

این کابل ها گزینه خوبی برای کابل کشی در سیستم های خانگی میباشد چون هم قیمت مناسبی دارند هم برای استفاده منزل سرعت بالایی را دارند .

ما در این مطلب برترین کابل های شبکه ای را برای شما نام بردیم و توضیح دادیم که کابل شبکه ای چیست و چه کاربرد هایی را دارد .

اگر قصد خرید تجهیزات شبکه را دارید یا بدنبال  کابل های شبکه با کیفیت بالا میگردید ما به شما پیشنهاد میکنیم به سایت کارن شبکه مراجعه کنید این مجموعه با فروش با کیفیت ترین کابل های شبکه همیشه سعی در این داشته که رضایت مشترین خود را جلب کند .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *