آشنایی با کابل شبکه CAT6 لگراند SFTP تست فلوک طول 500 متر

بررسی کابل شبکه لگراند 

امروزه با توسعه شبکه بی سیم هنوز کابل شبکه جایگاه خود را در میان انواع سخت افزارهای جدید حفظ کرده است و جز جدایی ناپذیر در انواع سیستم های دیجیتالی می باشد. کار اصلی کابل شبکه جابجایی اطلاعات بین دو دستگاه یا چندین دستگاه می باشد. کابل های شبکه تنوع زیادی دارد و این تنوع به توپولوژی، پروتکل یا اندازه شبکه (LAN – WAN) بستگی دارد و از طرفی، هر یک از کابل ها رنگ و استفاده خاصی را داراست که می بایست در جای مناسب آنها را استفاده نمود.

کابل زوج تابیده شده

در دنیای امروز که همه چیز به سرعت و با دقت تمام در حال انجام است، وجود کابل های شبکه ای برای Wi-Fi از اهمیت زیادی برخوردار است. بهترین کابل شبکه که در واقع به کابل های اترنت نیز معروف هستند، به دلیل فناوری های پیشرفته ای که دارند می توانند با سرعت بیشتری ارتباط را با شبکه برقرار سازند.

کابل ارزان قیمتی است که نصب آسانی دارد و برای شبکه‌های LAN سیم بسیار مناسبی است، همچنین نسبت به کواکسیال کم‌وزن‌تر و انعطاف‌پذیرتر است. از دو سیم مسی ایزوله شده که برای کاهش نویز به هم تابیده می‌شوند و در یک غلاف عایق قرار می‌گیرند تشکیل شده‌است. در سیم تلفن که خود نوعی از این کابل است از اتصال دهنده RJ11 استفاده می‌شود، اما در کابل شبکه اتصال دهنده‌ای با شماره RJ45 (فیش‌های مربوط به کابل‌های T.P. هستند) بکار می‌رود که دارای هشت مکان برای هشت رشته سیم است.

 

کابل های شبکه UTP: کابل هایی که در آن ها از هیچ گونه شیلد یا فویلی استفاده نشده است.

کابل های شبکه U/UTP: همان کابل های شبکه UTP هستند که شامل هیچ شیلد یا فویلی نیستند.

کابل های شبکه FTP یا F/UTP: در این نوع کابل شبکه به دور همه زوج ها یک فویل کلی پیچیده شده است ولی به دور تک تک زوج ها شیلد یا فویلی وجود ندارد.

کابل های شبکه U/FTP: کابل هایی که دور هر زوج تابیده شده آن یک فویل قرار دارد اما هیچ فویل یا شیلدی کلی تمام زوج ها را نپوشانده است.

کابل های شبکه STP: در این کابل ها به دور هر کدام از زوج ها یک شیلد قرار دارد. این شیلد معمولاً از یک بافته شده بسیار نازک (Braid Screen) تشکیل شده است.

کابل های شبکه S/FTP: کابل هایی که یک شیلد Braid Screen کلی دور همه زوج ها پیچیده شده است و یک فویل دور هر یک از زوج ها را پوشانده است.

کابل های شبکه F/FTP: کابل هایی که دور هر زوج تابیده شده آن و همچنین دور تمام زوج ها فویل پیچیده شده است.

کابل های شبکه S/UTP: کابل هایی که یک شیلد Braid Screen یا بافته شده کلی دور همه زوج ها پیچیده شده است ولی به دور تک تک زوج ها شیلد یا فویلی وجود ندارد.

کابل های شبکه SF/UTP یا SFTP: کابل هایی که دور چهار زوج آن هم شیلد Braid Screen و هم فویل وجود دارد ولی به دور تک تک زوج ها شیلد یا فویلی وجود ندارد.

 

کابل های فیبر نوری

کابل های فیبر نوری نیز غالباً در شبکه های پر سرعت استفاده شده و گران‌قیمت هستند. در این کابل‌ها از یک رشته باریک و بلند شفاف مانند شیشه و پلاستیک استفاده می‌شود تا نور را منتقل کنند، نور از یک سر این رشته وارد شده و از سر دیگرش خارج می شود. برای تولید فیبر نوری، نخست ساختار آن در یک میله شیشه‌ای موسوم به پیش‌سازه از جنس سیلیکا ایجاد می‌گردد و سپس در یک فرایند جداگانه این میله کشیده شده تبدیل به فیبر می‌شود. این کابل ها در مخابرات، حسگرها، موارد پزشکی، موارد نظامی و در روشنایی کاربرد دارد.

کابل شبکه CAT6 لگراند SFTP تست فلوک طول 500 متر

کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP از کابل های Twisted Pair یا زوج به هم تابیده محسوب می شود. این کابل شبکه از نوع SFTP یا به صورت دقیق تر SFTP است، بدین معنی که به دور زوج های به هم تابیده آن، یک لایه شیلد بافته شده و یک لایه فویل قرار دارد. بنابراین کابل SFTP لگراند بیشتر مناسب استفاده در تجهیزات پسیو شبکه SFTP و FTP است. روکش این مدل از کابل شبکه لگراند – Legrand از نوع PVC است. این مدل از کابل شبکه لگراند ضمانت نامه کتبی پاس کردن تست فلوک را داراست. استفاده از شیلد در این کابل باعث می شود که به خوبی توانایی حذف نویز و تداخل الکترومغناطیسی (EMI) را داشته باشد.

کابل شبکه Cat6 SFTP لگراند با قابلیت ارسال دیتا تا سرعت 1 گیگابیت در ثانیه به همراه پهنای باند 250 مگاهرتز می باشد. مغزی این کابل به طور کامل از مس (CCC) است. کابل های تمام مس نسبت به کابل های CCA، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. به دلیل رسانایی بالایی که فلز مس دارد کابل های تمام مس سرعت بیشتری برای انتقال اطلاعات دارند. ویژگی های کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP تمام مس این کابل شبکه داری استاندارد Cat6 است. بهتر است که از این کابل در شبکه هایی استفاده شود که از تجهیزات پسیو شبکه لگراند بهره می برند. زیرا بیشترین سازگاری را با تجهیزات لگراند دارد. البته استفاده کردن از آن در سایر شبکه ها نیز مشکلی ندارد.

بهترین کابل شبکه (کابل شبکه لگرند)

کابل شبکه لگراند یکی از بهترین و پرطرفدارترین کابل های شبکه است، به دلیل محبوبیت بالایی که برای این کابل وجود دارد ممکن است هر تایپ از آن دچار تقلب شود و مشتری نیز به دلیل نا آگاهی و ندانستن آن را خریداری کند. نتیجه این موضوع موجب می شود که خسارت جبران ناپذیری را متحمل شود. اصلی ترین عواملی که می تواند به شما در شناخت اصل بودن این کابل با تقلبی بودن آن کمک کند این است که بتوانید آن ها را از نظر رنگ کابل، جنس روکش، نوع جعبه و قرقره، کشور سازنده، وزن، ظاهر کلی کابل و همچنین فویل و ظاهر شیلد تشخیص دهید. این موضوع امکان پذیر خواهد به این شرط که شناخت درستی از بهترین کابل شبکه داشته باشید.

کابل شبکه لگراند در سه خانواده مختلف تولید می شود که بر اساس پهنای باند، انتقال دیتا، قطر کابل، سطح مقطع هر سیم با یکدیگر تفاوت دارند. از این کابل های شبکه می توان به کابل شبکه لگراند cat6 sftp با تست اشاره کرد که توانسته مشخصه های مختلفی را به خود اختصاص دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *